Tüm Yorumlar

Yorumlar26

 • KanuniTR 11 ay önce Şikayet Et
  Özelleştirmelere her daim alkış tutarım. Devlette çalışmayanlar özelleşme duyunca fitne çıkartır genelde.. Çünkü yatma devri bitecek.. Özelleştirmenin mantığını üç beş yerden duyanlar açsın biraz ansiklopedi okusun. Özel ve devlet fabrikalarının durumlarını kıyaslasın. Burada Alim kesilip gerçekte eline 1 hikaye kitabı bile almamış olanlar tıngırdamasın boşuna..
  Cevapla
 • kenan 11 ay önce Şikayet Et
  devletin sirtindan bir yük daha indi haydi iş başi yan gelip yatma yok!
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • mrt 11 ay önce Şikayet Et
  fabrika iş demek çiftcinin üretimi demek esnafın kazanması demek bunların satılmasını alkış tutan insanları anlıyamıyorum
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Burhan 11 ay önce Şikayet Et
  Yoksa sen de bu fabirkalarda yatarak para kazananlardan mısın?
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • mrt 11 ay önce Şikayet Et
  anadoludaki kalan son fabrikalarda özelleşiyor yazık burdan gecinen işciler çiftciler ne olcak
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Burhan 11 ay önce Şikayet Et
  Artık yatarak değil çalışarak para kazanacaklar olacak olan bu.
  Cevapla
 • Hüsmenaga 11 ay önce Şikayet Et
  20 yıllık kamuda çalışan olarak, üç kişinin gönüllü, 3 ünün zoraki çalıştığı ve 4 kişinin çakalca çalışmadığını gördüm! Kadrolu personel, babasının malı gibi yeri benimser ama işe kendinin gibi sahip çıkmaz maalesef. Emanet duygusu ile sahip çıksaydı bu günleri görmezdikkk...
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • yani ? 11 ay önce Şikayet Et
  eğer mümkünse güvenlik asayiş hatta yargı bile özelleşmeli.
  Cevapla
 • Spazm 11 ay önce Şikayet Et
  o nasil bir mantik anlamadim.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • yani ? 11 ay önce Şikayet Et
  Şeker yerine ne yiyeceğini soran canlı varlık şeker üretmek yasaklandıda biz mi duymadık. ne garip insanımız var ya. devlete ait 20 ye yakın fabrikanın ürettiği şekerin aynı miktarını özel sektör 7-8 fabrika ile yapıyor bu adalet mi on dönüm bostan yan gel yet Osman devri kapanmalı.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • halk 11 ay önce Şikayet Et
  hayırlı olsun devlöt kurtuldu yükten,hammallık bitti
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Vaybe 11 ay önce Şikayet Et
  Hani satilmayacakti deniliyordu olan vatandaşa olur şeker yerine ne yeriz bilmem
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Gerçek1 11 ay önce Şikayet Et
  Özelleştirdiği şeker fabrikaları gerekli şartları yerine getirilmezse devletin el koyma yetkisi var amaç nişastalı bazlı üretimi azaltıp , pancar şererin üretimini artırmak 30 tane kamu şeker fabrikası kaç ton 13 tane özel şeker fabrikası kaç ton üretiyor.Ülke düşmanların kanallarını izleyinceye kadar biraz araştırsaydınız beyniniz ışıldardı belki gerçekleri görürdünüz birilerinin yaptığı yalan yanlış belli olmayan haberlerede itibar etmeyin müslüman ayık olur ,araştırır oturduğu yerden her gördüğüne inanmaz!
  Cevapla
 • gercekmi 11 ay önce Şikayet Et
  asıl sen araştır biraz. neymiş nbş üretimini azaltmak içinmiş. neden daha gecen gun bulgarıstandan girecek bin tona kadar olan nbş den gümrük vergisi kaldırıldı. asıl okumayan araştırmayan sizsiniz. yıllardır bakılmayan fabrikalar özele verilirken yenilenip veriyor. şeker devletin önemli silahlarındandır. bunun farkına vardıgında elinde otun bile kalmayacak.
  Cevapla
 • Doğrular 11 ay önce Şikayet Et
  Satın alanlar kar etmek için sağlığa zararlı madde kullandıkları zaman iyi mi kötü mü belli olacak Recep konuk un sözlerini yabana atayın
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Vatansever38 11 ay önce Şikayet Et
  nerede şeker fabrikalarını yabancılara peşkeş çekecekler diyenler bakın erzurum sekeri kayseri şeker aldı kayseri şeker kooparatif tir ve faal dır. gayette iyi para kazanıyor napcak şimdi erzurumu kapatacakmi kayseri güldürmeyin aklımızla oyun oynamayın . eskisinden çok iyi olacak goreceksiniz
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Vatansever38 11 ay önce Şikayet Et
  edep edep ... sevgili kardeşim sen alan firmayı biliyormusun kayseri şeker diyor bak . kayseri şeker 1 kişinin değil bir vakıf ve sahibi yok orasının memlekettin kendi evlatlarının yönettiği düzgün bir kurum . neden anlamak istemiyorsun ha devlet ha kooparatif işletiyor sonuçta işletiliyor o fabrika . kayseri şeker şuanda gayet düzgün gittikçe büyüyen kooparatif . pancar sekeri üretimi de devam edecek nişasta da yemjycez sakıncası ne bunun ?
  Cevapla
 • Vatansever38 11 ay önce Şikayet Et
  ha turhal ha erzurum sonuçta yerli ve milli bir isletme satın aldı . Allah yolunu açık etsin kayserim.
  Cevapla
 • MD. Edep..Edep.. 11 ay önce Şikayet Et
  Kardeşim çok ayıp ediyorsun... Özelleştirmeye asla karşı değilim, lakin çok basit bir örnek vereyim; şu ana kadar satılan 5 şeker fabrikasından elde edilen tutar bir ANKAPARk'a harcanan tutara ulaşmadı be kardeşim. Yani koca koca tesisleri ve onbinlerce kişinin geçim kapısını özelleştirmek hiç hoş değil. İstenirse ve gayret gösterilirse çok güzel işletilebilir. Biz Müslümanlar zenginliğin birkaç kişi elinde olmasını değil genele yayılmasını arzu ederiz. Çünkü Allah öğle emretmiştir. Açarsın kuranı okursun. Et Balık Kurumu bu özelleştirmelere en güzel örnektir. Neydi ne oldu, hangi sonuçlara yol açtı. Selam ve esenlik Müslümanların üzerine olsun. Saygılar ve sevgiler.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Dadaş 11 ay önce Şikayet Et
  Haberi doğru oku
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • hamsin 11 ay önce Şikayet Et
  neden satıldıki?
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • bobşi 11 ay önce Şikayet Et
  her şey i satıyoruz bakalım ileride ne olacak
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • 777 11 ay önce Şikayet Et
  iyi olur.rahat
  Cevapla
 • Vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Sorulması gereken şu ; bu fabrikalar neden satılıyor?Zarar ediyor diye satılıyorsa eğer zarar eden bir fabrikayı kim satın alır?Eğer zarar ettiriliyor diye satılıyorsa zarar ettirenler için yasal işlem başlatıldı mı?Bunlara bir cevap verilmesi gerekmez mi? Bu ülkede zammı tetikleyen üç ana temel unsur vardır akaryakıt,çay,şeker.İlk zamlar bu ürünlere yapılır ondan sonra zincirleme şeklinde devam eder.Böyle piyasaya etki yapan kurumların satışı doğru mu?
  Cevapla Toplam 12 beğeni