Tüm Yorumlar

Yorumlar59

 • veysi 10 ay önce Şikayet Et
  doğru ve yerinde bir adım taktir ediyorum
  Cevapla
 • belde 11 ay önce Şikayet Et
  Reklamda hani söylüyor ya adam. işte gördünüz, söylemeye gerek yok. Yoksa on-yirmi yıla kalmaz hapı yutacağız. Bunu söylemek için kahin olmaya gerek yok. devlet üretim yapın diye tarım teşvik paketleri hazırlıyor yine de ithal bir sürü gıda ve et geliyor. nasıl oluyor hala anlaşılır gibi değil. bu verilen teşviklerin dönüşü mü yok. yoksa alınan teşvikler yerinde kullanılmıyor mu. bir an önce yeni tebdirler almak gerek. yoksa çiftlik bank gibi her önüne gelen vatandaşı dolandıran bir sürü hayal tüccarları bu milleti soyacak. herkes sanal bir ortamda kemse toprağa kimse dokunmuyor. kolay para kazanma derdinde. sonumuz iyi degil
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • belde 11 ay önce Şikayet Et
  Ben de tarım arazilerinin borsaya verilmesine kesinlikle karşıyım. Fakat buna alternatif vatandaş olarak bizler ne yapıyoruz. Bol bol konuşup hiçbir şey üretmiyoruz. Etrafımızda çocuklarımızı da koruma altına alıp ona buna dert yanıyoruz. Ben kendim dokuz kardeşim hepimiz dağda taşta toprakta büyüdük. Bir sürü hasta da olduk hastalık da geçirdik. Bu kadar steril yetişmek neredeyiz küvezde mi. çürük yetişiyoruz. Boşuna dert yanmaya gerek yok. Bunu vatandaş olarak kendi elimizle yapıyoruz. Gelecekte sağlıklı bir nesil yetişmesini istiyorsak, bu yetişen nesillerimize bu tablet ve telefona dokunmadan önce toprağa dokunmalarını sağlamamız gerek.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • belde 11 ay önce Şikayet Et
  bir an önce kendimize gelmemiz gerek. yoksa bir on yirmi yıla kalmaz gıda üretiminde tamamen dışa bağımlı bir vatandaş haline geleceğiz.. bu işi başta kullanılabilir tarım arazileri ile ilgili yeni yasalar yaparak, ve başta aileler olarak eğitimle bunu halletmek gerek. çocuklarımızın yüzde 90 ı toprağa dokunmuyor bile. Sokağa çıkıyoruz, ona dokunma buna dokunma, aman düşersin çocuğum. Şurada hastalık var bununla oynama, bu nasıl çocuk eğitimi kimse anlamış değil.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • aman ne iyi 11 ay önce Şikayet Et
  ülke topraklarını bu şekilde yabancılara peşkeş çekin. sonra kendi topraklarımızda başımızı sokacak yer bulamayalım. tıpkı Filistinliler gibi. onlarda zamanında Yahudilere topraklarını satmıştı.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • belde 11 ay önce Şikayet Et
  bu toprak işi ta osmanlıdan başlayıp bu zamana kadar süren sorunlu bir iş. yüzyıllarca şehirleşme ve meslek gurupları değişimi bizi şu an şoka uğratıyor. hepimizde birden acaba topraklarımız el mi değiştiriyor diye paranoyak oluyoruz. bu normal fakat, anormal olan bu boş duran tarım arazilerini hiçbir üretim için kullanmamak bunu sorun olarak görmüyoruz. üretim yapmamız gerek ne yapacağız. yaş sebze meyve birşeyler üretmek gerek. hadi elini taşın altına koy vatandaş deyince geri çekiliyoruz.
  Cevapla
 • belde 11 ay önce Şikayet Et
  bu kadar ovalarımız boş boş duruyor. tabi gözü dönmüş para babaları bunu görüyor ve gözünü o arazilere dikmiş. bunun yerine vatandaşları bir kanunla zorlayıp bu arazileri kiralama yapılmasını sağlamak. bunun için de şartları oluşturmak gerek. icabında boş kalan araziler için birtakım zorlamalar olması gerek. ne hale geldik bir sürü boş tarım arazisi var, ithal yiyor ve içiyoruz.
  Cevapla
 • ismail 11 ay önce Şikayet Et
  bankaların ipotek ettiği tarlalar satışa çıkabilir
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • 2023reis 11 ay önce Şikayet Et
  reyis bi çözüm bulur elbet
  Cevapla
 • alper 11 ay önce Şikayet Et
  e tabi bist te yabancı ve yatırım şirketlerine para lazım.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • halil veli 11 ay önce Şikayet Et
  yabanciya kota getirilir, teminat mektubu olarak borsada takas edilir nakit veya baska menkullerle, veya kiralanir, sirketlesir vs. ekonomik kaynaklar verimli kullanilir, ekilen tarlanin yüz ölcümü ne kadar büyükse ve tek el tarafindan yönetilirse o kadar verimlidir
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Eldivanlı 11 ay önce Şikayet Et
  Modern toprak ağalığı desenize, parası olan 20-30 bin fazlasını verip bütün tapulara sahip olacak yani. Bence çok sakat bi durum. Bide bu devrim en çok kime yarayacak. Toprak çiftçinin elinden çıktıktan sonra o toprak başka bi çiftçiyemi yada para babasının elinemi geçecek?
  Cevapla Toplam 20 beğeni
 • belde 11 ay önce Şikayet Et
  bu kanun çıkarılırken çok iyi düşünmek gerek. ecdadımız toprakla ilgili sıkı kurallar koymuş, ve tarım arazilerini hiç boş geçirmemiştir. şu an tarım diye birşey yok. bol bol serecılık var. açık tarım arazileri bölünmeler nedeniyle boş kalıyor. buna bir çare bulmak gerek. bu tür araziler için yeni uygulanan tapu bütünlemeleri iyi bir uygulama fakat yetersiz.
  Cevapla
 • Afterhour 11 ay önce Şikayet Et
  Ciftciler icin cok kötü olacak yapmayin
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • musti musti 11 ay önce Şikayet Et
  borsa dedik soyuluyoruz 10 koyup 100 alip gidiyorlar humar oynayip kaybediyoruz yabancilara mulk dedik satiyoruz 2 gun sonra her taraf yabamcinin olacak kendi memleketimizdenv surulecez
  Cevapla Toplam 14 beğeni
 • Mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Filistin de böyle elden çıktı
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Göktuğlu Alaybeyi 11 ay önce Şikayet Et
  Bi halletmediğiniz tarlalar kaldı ona da tüy dikin her tarafı ele geçirin biz de taş kökü yiyelim.
  Cevapla Toplam 18 beğeni
 • celil timil 11 ay önce Şikayet Et
  bu borsacılarda oyun oynayacak başka bişey bulsunlar...
  Cevapla Toplam 6 beğeni