Tüm Yorumlar

Yorumlar60

 • Yorumcu 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne cevher yorumcular varmışta bizim haberimiz yokmuş vay be herkes ekonomist helal be sizlere
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mahsun 1 yıl önce Şikayet Et
  40 ceyrek altın borcum vardı. 1sene de 70tl arttı
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • cevdet 1 yıl önce Şikayet Et
  dolar zaten karşılığı altın demek yüzde 2 lik faizle altın karşılığı basılıyor o nunda bir bedeli var ama düşük.bizim tl dolarla basılınca hem doların 2 lik faizi hem kendi yüzde 10 luk faizi afedersiniz halka kitlenmiş oluyor.yani ha tl kullanmışsın ha dolar kullanmışsı farkeden bir şey yok tek fark tl kullanırsan daha zararlısın
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • erbat 1 yıl önce Şikayet Et
  dolarin karsiligi altin lafina dizin gibiler inaniyor abd nin sadece cinde 2 tirilyon dolzri var piyasaya surulmus 20 tirilyon dolar var karsiligi altin desen nerdeymis bu sltin
  Cevapla
 • HalitBinVelit 1 yıl önce Şikayet Et
  Dolar,Euro kullanırsan Haçlıya ,kafire,Siyonist,e,Kapitalimize Hizmet edersin! ..Altın kullanırsan Devletine Milletine hizmet edersin. :)
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • düşünür 1 yıl önce Şikayet Et
  kafayı yemiş olmalısın. tl kullan ülken zarar etmesin. herkes dolar alıp kullanırsa tabiki dolar yükselir
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • hayali 1 yıl önce Şikayet Et
  biz altına endeksli bir para birimine sahip olsaydık şuan kimsenin dolar yükselmiş mi düşmüşmü derdi olmazdı. asgari ücret 50 yıl öncede 10 gr civarıydı bugünde öyle. yarında öyle olucak gibi görüyor. bu denklemde kur savaşlarını bitirmenin tek yolu bu en azından kendi ülkemiz ve vatandaşlarımızın refahı için bu yapılmalı. bu ülke 50 yıl önce bu sisteme geçseydi ,yıllık yüzde 1 bile arttırsalardı asgari ücret yaklaşık 18 gr(3150 tl) olurdu. yüzde 2 ya da 5 leri siz hayal edin artık.
  Cevapla
 • Muhasebeci Kenan 1 yıl önce Şikayet Et
  reis bizi zalim abd israilden kurtar bu zalimler ekonomi sistemleri sayesinde kanimizi emiyorlar
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • düşünür 1 yıl önce Şikayet Et
  vatandaş olarak bize düşen görevler var dolar birikimi yapmayın elinizdekini hemen satın altınla birikim yapın
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • AnCap 1 yıl önce Şikayet Et
  Mesele hala anlaşılamamış demek ki. Arkadaşlar dolar artmıyor. Aksine düşüyor. Açın internetten bakın dolar endeksi diye. Dolar endeksi uzun zamandır aşağı yönde. Yani dolar değer kaybediyor. Buradaki sorun türk lirasının dolara ve diğer para birimlerine karşı (dolayısıyla altına da karşı) değer kaybetmesidir. Altına geçelim bugün. Fark etmez. Bu sefer de altın çılgınlar gibi artacaktır. Ki artıyor da zaten. Bakın dolar/tl ile altın/tl grafiklerine ikisi beraber artıyorlar beraber azalıyorlar.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • bbaba 1 yıl önce Şikayet Et
  Her şeyi ithal eden bir ülkenin sözü geçmez kim takar bunları. Tek şart üretim o zaman belki ben altınla satıyorum ister al ister alma dersin. Tüketim değil üretim toplumu olmalıyız
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • Hizli 1 yıl önce Şikayet Et
  Ali Bey size katilmiyorum, bakarsaniz en cok borcu olan ulke ABD ama buyumelerine engel degil. Dusuneceksin, gelistireceksin, ureteceksin, pazarda bunun bir degeri olacak ve satacaksin. O zaman dolarlar euro'lar gelecek.
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  türkiyenin sorunu üretim değil türkiyenin sorunu borç.hangi borç yüksek faizli borç üretsen bile kalkınamassın
  Cevapla
 • gökhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Altın ve gümüş ile abd biter, Türkiye kalkınır
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • cevdet 1 yıl önce Şikayet Et
  kendi paramızın faizi yemşyormuş gibi bir de doların faizini ödüyoruz maalesef soygun üzenrinden soygun yemek denir buna
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • mahsun 1 yıl önce Şikayet Et
  once dolarla alisveris yap sonra vatandasa seslenin olmaz bu kopru gecis ucreti neden dolar ile gemi ticaretletleri
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • tunga 1 yıl önce Şikayet Et
  iyi de altin da dolara bagli dolar yukselince altin da artiyor....bakiniz dolar 3 tl altin grami 120 dolar 4 tl altin grami 176 tl ons desen o da dolar uzerinden dolar dussun diyorsan yerli uretim sart...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  senin maaşın altın üzerinden gr olarak hesaplanarak ödenseydi eğer , yani diyelim ki aylık sabit 15 gr altın maaşın var, bu durumda seni , hatta tüm ülkeyi doların yüksekmesi yada düşmesi etkilermiydi.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Büyük devletler birkaç yıldan beri altın stokluyorlar önünde sonunda altına geçilecek.
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  sayin cumhurbaskanim, türk TVlerde vitrinlerde dolar ve euro ile verilen reklamlar bir vatandas olarak benim kanima dokunuyor,yok efendim bir implanr 600 dolarmis,yok efendim 1x1 daire 60 bin euroymus,türkiyede tl gecerli olmali,halkimiz bir an önce dolar reklamlarini yasaklamanizi bekliyoruz.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Yasr 1 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi zaten sen devlet olarak borçlanmanı altın olarak teklif et nerden ne alıyosan o devlet hangisi olursa olsun farketmez zaten bu teklifi geri çevirecek hiç bir devlet yada millet yoktur hikaye anlatma mesele senin altının varmı mesele budur bu konuşmanda Onur'da söyle eğer devlette ve millette yani topraklarında altın varmı yoksaa zaten ha dolar ha altın hiç bişey farketmez altına geçersin yoksa elinde altın ozaman altın olur gramı 1000 lira şimdiki sistemden bahşediyom yani cari açığın 70 milyar altın olur Onur'da nerden bulacan yine dolar yerine altın borçlanacan cari açığı kafa kafaya getir sen kendi ticaretini altınla yapmaya başla o zaman zaten belli şeyler değişir
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Farkında mısınız 1 yıl önce Şikayet Et
  Tüm ticari faaliyetler kripto teknolojisiyle yapılsın, kim doğalgaz faturasını ödeyebiliyor, kim haftalık et, balık yiyebiliyor, kim ulaşıma ne kadar harcıyor, kimin konutu var, kimin hangi model aracı var, kim vergi ödüyor, elektrik, su, internet, giyim, gıda, ulaşım, eğitim, güvenlik den kim ne kadar faydalanabiliyor. E sosyal devlet demek bu değil mi, nakit demek kara para demek, çal, sakla, harca demek! Blockchain teknolojisine devlet yatırım yapsın herkes eşit demokrasiden faydalansın. Bunun dışında hükümet ne kadar samimi olabilir.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • AnCap 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim kripto paralar hali hazırda var. Ama senin belirttiğin amaçların tam tersine hizmet ediyorlar. Sosyal devleti, vergiyi, devletin para üzerindeki kontrolünü kaldırma amacındalar.
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  aynen kripto para faizsiz borçlenma demek faizsiz borçlanma enflasyonu unut demek .hem sadece zenginler sermayesini karla satmasının önüne geçip tüm insanların sermayesini satmasına olanak sağlamak demek.
  Cevapla