Tüm Yorumlar

Yorumlar73

 • celebi 4 ay önce Şikayet Et
  SSK dan 10 bin iş günü çalışarak emekli oldum. Üniversite mezunuyum. Aldıgım maas asgari ücretin altında kaldı. Komşu devletten işçi emeklisi maaşı beni neredeyse ikiye katlıyor. Bu hak mıdır?
  Cevapla
 • emekli 4 ay önce Şikayet Et
  Yüksek lisans mezunuyum sgk'dan emekli oldum. Hala ek ödeme dahil 1280tl alıyorum.Muayene vs.kesilince o 1200tlye kadar düşüyor
  Cevapla
 • Dursun YILMAZ 7 ay önce Şikayet Et
  Sgk önce emekli olan işçilerin maaşlarını emekli olan işçinin TAHSİLİNE göre,KIDEMİNE göre,UNVANINA göre ve MEDENİ DURUMUNA göre ayarlasın.Okuryazar ile ilk,orta,lise,Teknik lise,Yüksek okul ve lisans mezunlarının maaşlarını köle maaş hesaplama sistemine göre yapmasın.İşçi emeklisine köle muamelesi yapmasın.Aynı özelliklere sahip bütün emekliler niçin aynı emekli maaşı almıyor?15 yıl Prim yatırmış olup ta 25 yıl prim yatırmış olan işçiden daha çok maaş alma durumu var.Tahsil ve kıdemin hiçe sayıldığı maaş sistemine köleleştirme ve işçiyi sömürme deniyor.Bu suçtur.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • Türkiye, 5 ay önce Şikayet Et
  Prim ödeme süresine göre emekli maaşının değerlendirilmesi konusundaki yorumunuza katılıyorum. Ancak; tahsile göre olan kısmı nasıl değerlendireceğiz? Lise mezunu birisi, çalışma sürecinde daha yüksek prim yatırmışsa, Üniv. mezunu olan arkadaşımıza daha yüksek maaş verilmesi hakkaniyetli olur mu? bilemedim. Şahsi fikrim, yatan prim tutarı ve süresi üzerinden hesaplanmalıdır. Kıdem tartışılacak bir konudur. Çözüm genel olarak aranmalıdır. Yalnız devlet memuru için değil.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • cevdet 7 ay önce Şikayet Et
  çok güzel bir çalışma en düşük emekli aylığı net asgari ücretten az olamamalı yani buğün için 1603 tl
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • MADUR EMEKLİ 8 ay önce Şikayet Et
  aynı şartlarda sosyal sigorta ilk girişi olup 2000 ve 2008 düzenlemesi öncesi emekli olan ile sonrası aynı şartlarda ilk sosyal sigorta girişi olup düzenlemeler sonrası hem yaşa takılan, fazla pirim ödeyen ve yarı yarıya düşük aylık almaya mahkum edilen emeklilerden im bu adaletsizlik ve eşitsizlik hakkımı helal etmiyorum.ben 1000 lira emekli aylık alırken aynı şartlarda önce emekli olan 2000 lira alıyor,ben her gün E_devlete yazıyorum sizde yazın elbet bir sesimizi duyan olacak.
  Cevapla Toplam 15 beğeni
 • MEHMET 9 ay önce Şikayet Et
  Babam Rahmetliyi 20 Yıl (7200 Prim gün) üzerinden emekli yapmışlar. 2013 Yılında İntibak düzenlemesinde Prim eksikliğini öğrendik. SGK ile Yazıştık, bize verilen Cevapta Dosyasının Tetkikinde Hiç Bir Hata bulunmamaktadır denildikten, 7 - 8 ay sonra 1100 Gün Prim Ödemesinin verilmediği kabul edildi. Biz yine itiraz ettik bu defa 356 prim gün daha bulduk dediler. 1456 Prim gün oldu. Biz Yine itiraz ettik ve bu defa 556 Prim gün daha 2014 yılı sonlarında itirazımız üzerine bulundu ve Babam Rahmetlinin Prim günleri 7200 günden 9285 Prim güne çıkartıldı. SGK Yıllarca 2085 Prim Gün Eksik olarak maaş ödemiş. Farklarını verin dedik, FARK YOK DEYİP VERMEDİLER. Saygılarımla
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Ali 8 ay önce Şikayet Et
  mahkemeye verin
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Adil G. 9 ay önce Şikayet Et
  Bir arkadaşımın annesi 3600 günden emekli oldu. 780 TL maaş bağlandı 2 yıl önce Tahsis dosyası Bağcılar SGM'de olduğu için maaş tutarına itiraz dilekçesi yazıp verdik. doğru hesaplandığına ilişkin SGK cevap yazısı göndermiş.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • HalitBinVelit 9 ay önce Şikayet Et
  Bunun çok önce yapılması lazımdı! ve 2008,de getirilen Yasaların derhal iptal edilmesi şart!...Aynı şartlarda hala 2000 öncesi emeklilerden yarıyarıya düşük maaş alan 2000 sonrası Emeklilerin Hakları ,Kul hakkına girer bunun diyetini ne bu Dünyada nede diğer Dünyada kimse ödeyemez!.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • çok dogru 8 ay önce Şikayet Et
  emekli
  Cevapla
 • HAVVA 8 ay önce Şikayet Et
  Çok dogru
  Cevapla
 • hasan 11 ay önce Şikayet Et
  ek gösterge 2200 3200 göstergeler artarken diğer 1100 ek göstergeler ne olacak artış varmı emeklisinede diğerleri gibi artış olurmu umut içinde bekliyoruz
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • erikci 1 yıl önce Şikayet Et
  inanmıyorum insanları kandırıyorlar
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • akıncı 11 ay önce Şikayet Et
  erik var eşki eşki yenmi
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • yaşar 1 yıl önce Şikayet Et
  ben emekli oldum 900 lira ya 900 lira sgk emekli olurmu en kötü ev kirası 1000 lira bu emekli yesinmi içsinmi ev kirasına yetmeyen parayımı tamammlasın çöpmü toplasın çocuklara kreş yardımı emekli maaşından fazla bu kadar saçmalık olamaz emekli yaşlanmış rahat edecegine çöpten geçinmeye çalışıyor yetkililerin bu işe el atması lazım yazık vatandaşa iki maaş ikramiye ne işe yararrr
  Cevapla Toplam 24 beğeni
 • HalitBinVelit 9 ay önce Şikayet Et
  Aynen kardeş aynı şartdaki SSK,lı 1713 TL alırken ,yine aynı şartdaki SSK,lının 2000 sonrası Emekli diye 900 küsür TL alması hiçde açıklanacak gibi değil?.Bu hatayı nasıl yaparlar!?..İnanın bunu söylerken bile utanıyorum!?.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • yasar 1 yıl önce Şikayet Et
  en az brüt asgari ücret olmalı
  Cevapla Toplam 15 beğeni
 • şakir 1 yıl önce Şikayet Et
  kocaman yalan seçim öncesi olmayan seçim sonu olmaz
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • beterıter 10 ay önce Şikayet Et
  nerden bılıyon lan yavsak
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Zeki 1 yıl önce Şikayet Et
  Seçimden önce gelmeyen maaş zammına itibar etmem
  Cevapla Toplam 12 beğeni
 • kimsesiz 1 yıl önce Şikayet Et
  emeklilere faizsiz kredi verind bankalardan kurtulalım
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • efe soylu 1 yıl önce Şikayet Et
  1986 yılındask lı olurdugumda yasaya göre ssk bana 5000 gün pirim ve 25 yılı doldur gel en az emekli aylıgın % 67 den hesaplanıp aylıga baglanacagım hakkını tanıdı, ve ilerleyen zamanlarda verilen haklarım geri alındı pirim ve yaş şartım yükseltildi,aylık baglanma oranımda % 35 lere düştü ve yıl 2018 emekli oldum,emekli aylıgımın hesaplanmasında yarısına yakını elimden alınmış oldu burada adaletsizlik ve eşitsizlik var itiraz ediyorum
  Cevapla Toplam 17 beğeni
 • HalitBinVelit 9 ay önce Şikayet Et
  İşte biz buna itiraz ediyoruz!?.. 5000 günden 2000,den önce emekli olan 1713 TL alırken yine 5000 günden 2000,den sonra Emekli olanın 900 -1000 küsür TL alması affedilmeyecek bir durum!?.
  Cevapla Toplam 3 beğeni