Tüm Yorumlar

Yorumlar38

 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Hep aynı teranane kömür kömür bunun abartılacak yanı yok çıkarmak maliyetli kullanmak oda çevreye zarar hava kirliği sonra insanlar astım ilk defa mı enerjiyle uğraşıyoruz biraz akıllı olalım rüzgar güne ş dalga enerjisi ve nükleer bunlar daha önemli.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Gören 9 ay önce Şikayet Et
  Çok yanlış yapıyorlar 1800 lü yılların enerji kaynağına yatırım yapıyorlar. Neden Bor ve Toryumdan enerji üretmiyorlar. Akıllıca değil.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • sebati 9 ay önce Şikayet Et
  hesap yanlış yapılmış.Eğer 17 milyar tondan bahsediliyorsa 350 milyar dolar hesabı bence yanlış.Çünki türk lirası karşılığı yaklaşık 1 trilyon 400 milyar tl yapıyor. 1 trilyon 400 milyar tl yi 17 milyara böldüğümüzde kömürün tonu yaklaşık 83 liraya gelir.soruyorum size piyasada tonu 83 liraya kömür varmıdır.83 lira yerine kömürün tonunu 250 lira kabul edersek 350 milyar doları 3 ile çarpmamız gerekir.o rakamda yaklaşık 1 trilyon doların üzerinde bir rakamdır.
  Cevapla
 • BYVATANDAS 9 ay önce Şikayet Et
  Bize Allah Güneş vermiş Rüzgar vermiş doğal yolları neden tercih etmiyorsunuz Kömür insanları zehirleyen bir maden Allah akıl fikir versin
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • KRİTİK 9 ay önce Şikayet Et
  Kömürle çalışan santral bölge doğasının ( Hava,su,bitki örtüsü) ve tarımının ölmesi demektir.Kanser,KOAH ve astım yani İnsanın ölmesi demektir.Bizdeki linyitin kalitesi yani kalorisi düşüktür.Nekadar filtre koyarsan koy Hava kirliliğini önleyemiyorsun.Sürekli filtreyle çalıştırırsan maliyet yükseliyor.Onun için fitreli denilen santraller geceleri filtresiz çalıştırılıyor.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • kamil 9 ay önce Şikayet Et
  Filtre sistemi toplam üretimin yüzde 10 'u nu yer . Bu nedenle kömür santralleri yüksek kar için filtrelerini tam zamanlı kullanmaz... Malum nedenden dolayı da kimse o işletmecilere bişey demez. Tam bir çevre katliamı olur.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Doğacı 9 ay önce Şikayet Et
  Yanlış anlamayın arkadaşlar.2018 de 350 milyar dolarlik kömür çıkarılmayacak toplam rezervin parasal karßılığı.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • bekir 9 ay önce Şikayet Et
  almanya ilgiltere gibi büyük ülkeler elektrik üretiminin %50sini kömür santrallerinden sağlıyor. hatta kömürü çıkaran kazı makinesi devasa ve 30.000 volt elektrikle çalışıyor. santralde kömür evdeki gibi kara duman çıkararak yanmaz daha verimli yanar ve filtre olduğundan çevreye zararı oldukça düşer . girinpis gibi örgütler neden almanyaya birşey demezken bize böyle bir girişimde karşı çıkar anlamam
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • toraman 9 ay önce Şikayet Et
  kalitesiz ve çevreye zararlı
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Canan 9 ay önce Şikayet Et
  Reklamlar: Ucuz elektrik ve çevreye hiç zararı olmayacak. Gerçekler: Fiyat ucuzlamaz, işletme gideri çok, gideri azaltmak için filtreler geceleri çalıştırılmayıp kar edilecek. Sonuç: Çevre felaketi. Örnek: Yatağan Termik Santrali bölgesi.
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • toraman 9 ay önce Şikayet Et
  kesinlikle haklısın. zehir saçan fabrikaları ihbar etsen de boş. sıfır denetim..yıkılan madenler milletin gözü önünde sonuçlar ortada. iyi bişeymiş gibi sunuyor karşı çıkanı vatan haini ilan ediyorlar
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Ne varsa çıkarın
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • adanali ccc 9 ay önce Şikayet Et
  tonu 40 dolar mi yani tonundan en az 100 dolar kar olmasi gerekiyor. hesapta eksiklik var. 800 milyar dolar getirisi olacak insallah.
  Cevapla
 • Kaya 9 ay önce Şikayet Et
  Ne 40 ı. Tam tamına 20 $/ton
  Cevapla
 • Borbor 9 ay önce Şikayet Et
  Kömür madeni rezrvi dün bulundu bugün çıkarılıyor.... bor madeni 10 yoldır viliniyor neden çıkaramıyouz??? Bunn neden kimse cevaplayamıyor....?
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • cevap 9 ay önce Şikayet Et
  bor ile birşeyler üretmek lazım. Yer altından çıkardığın boru satsan domates satmaktan fazla farkı olmaz. Tonlarca bor satarsın 50 tane cep telefonu eder.
  Cevapla
 • werty 9 ay önce Şikayet Et
  Bor maden olarak çok değerli değil uç ürün olarak değerli.Örnek elektronik işlemciler bildiğimiz topraktaki maddelerden yapılır ama herkes yapamaz çünki teknoloji gerektirir.Ama 2000'lerin başında kurulan bor enstitümüz arge ile yakında ihracat şampiyonu olacak.Her yıl ihracat artıyor bor ürünlerinde.
  Cevapla
 • necip millet 9 ay önce Şikayet Et
  Valla bize zam yapmayın yeter 350 milyar dolarda sizin oldun
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • Aksaray 68 9 ay önce Şikayet Et
  Memleketimizin her yerinden herşeye rağmen bereket fışkırıyor yetkililer acaba Türkiyenin doğu ,güneydoğu ,iç anadolu vebütün ege bölgemiz senenin üçte ikisinin güneşli istanbuldan başlayıp bütün karadeniz şeridinin bol rüzgarlı olduğunu ve bunları nasıl yenilenebilir enerjiye dönüştürebiliriz diye düşünüyorlarmı acaba?
  Cevapla Toplam 4 beğeni