Tüm Yorumlar

Yorumlar9

 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  şu hayat boyu öğrenme genel müdürlüğüne bir el adı sayın başbakanım kurumun şubeleri çalışmıyor yönetmelik maddelerine göre yazılan dilekçeye saçma cevaplar veriliyor topladığımda hepsini bimer e ve genel müdürlüğe göndere çeğim
  Cevapla
 • hayati 2 yıl önce Şikayet Et
  ey su tesisatcisi,ey elektirik tesisatcisi, ey nakyeci,ey fayansci,ey malzeme saticisi bu kontrollerle birlikte fayancisindan elk,sucusuna kadar nakliyecisine kadar hareket saglayacak bir icraat olacak. herkesin faydaina olan isten ALLAH razi olur.
  Cevapla
 • hayati 2 yıl önce Şikayet Et
  misal bir arkadasim, bir milyon ile 30 tanede isci calistirihem vergi odeyip hem isistihdami saglamis, gel gitolaylarinda zararkar etme olasiligi yuksek. ergiye tabi kontrolu saglam. saglik ve maliye yonunden. bir arkadasim ise 1 milyona 4 daire almis digerinin zarar etmedigi zamanki parayi vergi pek odemeksizin saglik kontrolu yapilmaksizin, riski az emegi az bir vaziyette kazanc elde ederse. hangisinin vergisi yuksek olmalidir. dikkt esnaf 30 kisiye is vermis durumda. digeri ise isci bulundurmamakta sorumluluk en az minimumda.
  Cevapla
 • hayati 2 yıl önce Şikayet Et
  ev sahipleri ve sikayet edenlere itiraz edenlere insALLAH cevabimiz vardir. bir esnaf kisinin 100 milyarlik sermayesi ile yuzde 20 kazancla donderdigi ve ugrasmak bakmak gozetmek hemen hemen hergun isinin basinda olmasi emek vermesi cabasi. ev sahibinin belli bir miktar para ile ev alip 3ayda bir kontrol ile kar etmesi ayni esnaf gibi ticaretle ayni sahaya girer. hatta ev sahibi esnaftan daha az ugras ile kazanc elde eder. vergi alinmasin diyenler veya saglik maliye kontrolune karsi cikanlar bosuna cikmasin. oda ticaret yapiyor digeride. bu gecmiste 3daire veya ev alan garanti etmis gibi yasiyordu ama esnaf her an zarar edebilme ihtimali yuksek. ...
  Cevapla
 • hayati 2 yıl önce Şikayet Et
  yeni istihadamlar ve milletin bir bolumunun itirazlari dikkate alinmalidir. turkiyede misal, 10 milyon kiraya verilen evlerin,saglik kontrolu saglik bakanligi tarafindan yapilmasi ucretlendirilmesi evin lukslugune gore, kiraya verenin vergisinde kucuk bir artis ve kontrol mekanizmasi, saglik bakanligi ve maliye bakanliginin bu kontrolleri yaparken kac insan gucune ihtiyaci var. bunu hesaplayin hem kiraya veren hem kiralayan hem devlete katki hemde is istihdmi olacaktir. bunlara mali zabita, ve sahlik zabitasi adi altinda egitim verilmeli issizlik universite ogrencileri arasinda cok fazla. lazimsa yapin insALLAH.
  Cevapla
 • hayati 2 yıl önce Şikayet Et
  saglik kontrolu ne diyenlere ise bizim milletimizin, yasam standartlarina uygun derecede olmasi, insan sagligina zararli etkenlerin kaldirilmasi, banyosundan tuvaletine mutfagindan catisina kadar. kanalizasyon baglantisi dahil. saglik icin denetim.vergilendirme ise kiraya verenin kazancinin hep bana kalsin dememesi icin, saglik kontrolundeki alinan para pozitif veya negatif ciksada kontrol ucreti devlet tarafindan alinir.! ev kiraya veren adamin yaptigi is ticarettir vergiye mecburi tabidir. itirazlari yazin . cikmaz ayin 15 de cevap veririz insALLAH.
  Cevapla
 • venus 2 yıl önce Şikayet Et
  Turkiye basaracak. inaniyoruz..
  Cevapla
 • Nurettin GÜN 2 yıl önce Şikayet Et
  Ceyhan,ceytaş iplik fabrikasının aktif hale getirilmesi,başbakanımızın turgay ciner e bir telefon etmesi yeterlidir,en azından 400 kişiye iş demektir.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Nurettin GÜN 2 yıl önce Şikayet Et
  Başbakanım CEYHAN özel sitatüyle İL yapılacak sözünü vermiş cumhurbaşkanımız,İL yapılacak ilk sıradaki yer CEYHAN dır,çünkü dünyanın enerji merkezidir.
  Cevapla Toplam 2 beğeni