Tüm Yorumlar

Yorumlar66

 • Mustafa Karagöz 3 yıl önce Şikayet Et
  Odalar Allah'ınızı severseniz kime ne faydası var. Tüm odalar çiftlikten başka bir şey değil. 40 yıldır ticaretin içindeyim. Ben de odaya kayıtlıyım. Yılbaşında hemen mesaj geldi zamlı tarife ile
  Cevapla
 • tolga ceyhan 6 yıl önce Şikayet Et
  niye bukadar eleştiri. adamlar keyfimi yapıyor yada baskıylamı alıyor bunun kararını genel kurul yapılıyor oylama yapılıyor çoğunluk kabul ediyor danışmanlık yapan bir insanın aldığı iş bedeli karşılığı 15 20 firmaya danışmanlık yaptığında toplamda aldığı parayı hesaplayın ozaman koç sabancı birer şahıs olarak koskaca işletmeler sahibi kazançları kişisel bazda çok değil mi neyi neye göre kıyaslıyorsunuz buda önemli değilmi zihniyet kominist rejimse doğru çok fazla kazanıyorlar
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Ahmet Koçovalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Personel maaşlarına itirazımız yok huzur hakkı vs soygunu sizce normal mi? Tesmer odalar soygun yapıyor resmen. Stajer beş parasızken bile interaktif eğitim diye bi sürü para alıyor. hayatımda aldığım tek avans bu soygunlar içindi. 10 sene önce 2000 lirayı geçgin para ödemiştim ruhsatı almak için. Beş parasızsın sınava zaten 1000 tl dökmüşün büro açacan. hoop buyrun cenaze namazına. Burası mesleki kuruluş bu adamların biroları var zaten gelirleri iyi yani.
  Cevapla
 • ahmet bin ali 6 yıl önce Şikayet Et
  olması gereken. ne olacaktı; istanbulda asgari ücretle sefaletle mi yaşasalardı.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Hasan Gelen 6 yıl önce Şikayet Et
  İnsanca yaşamak için. Orada çalışanların bu gelirleri meşru olarak elde edip etmediği belirtilmemiş. Sadece gelirlerin yüksekliği eleştiriliyor. Yani , adamlar üç kuruşa talim edip yoksulluk çekseydiler metholunacaklardı. Ölü sevicilik ve köle ruhluluğun acı biçimde ifşasıdır bu. Herkes, Bu devirde 5000 TL den az parayla rahat geçinilmez diyor. TÜİK yoksulluk sınırını 3000TL açıkladı.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • referans 6 yıl önce Şikayet Et
  HER YER AYNI. Ümraniye esnaf Bakkallar odası 1993 te kapattığım işyerine halen bende üye gözüküyorsun diye aidat isteyip beni icraya verdi. dedim 1993 ten beri bana neden bir yazı göndermediniz. 20 yılda 1 kez olsun o adrese gidip neden faal olup olmadığıma bakmadınız. Benim gibi sanal üyeler aktifmiş gibi seçimlerde haberimiz olmadan bizim adımıza vekaleten oylar kullandırıyorlar herhalde öylece yıllarca seçiliyorlar. Belki ölen üyeleri bile oy kullanıyordur.:::
  Cevapla Toplam 16 beğeni
 • Paşalı 6 yıl önce Şikayet Et
  Saltanat. Eskiden devrimci geçinenlerden en bariz bir örnek. Hesapta emekçi, işçi dostu, ezilenin yanında olan eski tüfek devrimcilerden. Bu ülkede bunun gibi binlerce var. Meslek odaları adı altında sömürü düzeni. Mensup oldukları mesleklere ne gibi yardımda bulunmuşlar, mesleklerinin hangi sorunlarını çözmüşler bilen varsa açıklasın. Babalarının çiftliği, esnafın sırtından trilyonları götürenler. Birde devrimci ayaklarına yatmazlar mı, en çokta insanın o zoruna gidiyor. Hükümetin bu ve bunun gibi odalara, bankalara acilen el atması gerekir.
  Cevapla Toplam 20 beğeni
 • Mehmet Ali Samaci 6 yıl önce Şikayet Et
  Carkci ke-mal ve chp si diktatör ariyormus.... alsana bi diktatör hemde 23 yillikmis, osmanlida padisahlarin bile bir cogu 23 yil tahta kalamamisti!!!
  Cevapla Toplam 12 beğeni
 • yavuz kemal 6 yıl önce Şikayet Et
  Birde Cumhurbaşkanı Başbakan Milletvekili eleştirirler. Türkiye' de o kadar gereksiz oda sendika varki hepis işçinin sırtından cukkaları doldurmuşlar. İnşallah şu terörden sonra adaletsiz gelir dağılımını çözmeye de sıra gelir. Bu hükümet dışında kimse çözüm adına hiç bir halt yapmamışlar
  Cevapla Toplam 26 beğeni
 • mtkeskin 6 yıl önce Şikayet Et
  kabahat.... bana göre arıkan denen adamın hiç kabahati yok... bunları denetleyen veya denetlemesi gerekenlerin kabahati çok...artık meslek odalarının veya derneklerinin yaptığı soygunlar bitmeli değil, bitirilmeli...
  Cevapla Toplam 17 beğeni
 • adnan özbaylar 6 yıl önce Şikayet Et
  Çaycı kardeş sana çırak lazım mı?? . Çaycı 5000 alıyorsa çırağınada 2000 verirler herhalde..günde 12 saat çalışıp 850TL almaktan bin defa iyidir.. Gerçi Arıkan amca konusunda uzman saltanatı yıkılmasın diye oraya alacağı kişilerin listesi daha önceden kendisine verilmiştir..
  Cevapla Toplam 20 beğeni
 • Efe Kaan 6 yıl önce Şikayet Et
  Saltanat bitsin.... Bu odalar geçmiş siyasi partilerin laf olsun diye kurduğu yerler. Cidden ne iş yapar bunlar, bir zamanlar yine buna benzer odalardan biri otel yapar, fakat üyesi olduğu kişi ya hazır bizim odanın oteli gidip kalıyım der fakat otel çalışanları adamı almazlar içeri..
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • Kaan.arya 6 yıl önce Şikayet Et
  23 yıldır neden bırakmıyor?. nasıl bir yasa bu? resmen padişahlık gibi bu kadar uzun süre görevde kalmaya izin verilirse tabiki orada istediğini yapar. 23 senede herşeyi sahiplenir be insan :)
  Cevapla Toplam 16 beğeni
 • osman kartal 6 yıl önce Şikayet Et
  tum odalarda rezillik diz boyu. kucuk ve orta olcekli isletmeler alah askina biri bisey yazsin ATO dan ITO dan bugune kadar kac kurusluk hayir gordunuz, mali musairler odasi oda uyelerine aylik bulten haricinde ne vermis, kanun var zorla kayit oluyoruz. odenmezse amme alacaklarinin tahsiline iliskin hukum devreye giriyor. TR deki soygunlar; oda soygunlari noter soygunu, banka soygunu, telekom soygunu, akaryakit soygunu, liman soygunu havaalani soygunu, sigorta soygunu, damga vergisi soygunu, insaat ruhsati soygunu, iskan ruhsati soygunu, pasaport soygunu, ehliyet soygunu, ozel hastane soygunu.... eklemek isteyen devam edebilir.
  Cevapla Toplam 12 beğeni
 • EROL DEMİR 6 yıl önce Şikayet Et
  ODALAR ESNAFIN KANINI EMİYOR.. 25 yıldır esnaf odasına aidat ödüyorum ne yaptı esnaf için ,birileri rant sağlıyor.Esnaf kefalet %13 kesinti yapıyor güya faizler düştü toplamda 1.19 geliyor.Özel bankalarda 0.75.Yahya Arıkan olmasa başkası olacak devlet rant kapılarını gözden geçirmesi lazım
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • EROL DEMİR 6 yıl önce Şikayet Et
  ODALAR ESNAFIN KANINI EMİYOR.. 25 esnaf odasına aidat ödüyorum ne yaptı esnaf için ,birileri rant sağlıyor.Esnaf kefalet %13 kesinti yapıyor güya faizler düştü toplamda 1.19 geliyor.Özel bankalarda 0.75.Yahya Arıkan olmasa başkası olacak devlet rant kapılarını gözden geçirmesi lazım
  Cevapla Toplam 6 beğeni