300 koyun projesinde öncelik onların

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 300 koyun projesinde önceliğin köylerde yaşayanlar olduğunu söyledi.

 • GİRİŞ14.02.2018 09:25
 • GÜNCELLEME14.02.2018 12:25
300 koyun projesinde öncelik onların

Bakan Fakıbaba, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'ndaki "Tarım Zirvesi Kars" konulu toplantıda yaptığı konuşmada, Kars ve bölgenin tarım ile hayvancılık için önemli olduğuna işaret etti.

Üreticilere dağıtılacak "300 Koyun Projesi"nin devam edeceğini belirten Fakıbaba, üreticinin kazanması adına koyun sayısını da az tutmadıklarını ifade etti.

 

Fakıbaba, bu proje ile yılda en az 300 kuzu elde edilmesinin hedeflendiğine değinerek, şu bilgileri paylaştı:

"Hesaplarını yaptık, 300 kuzu sizin olacak, ancak bunu bütün arkadaşlara verecek değiliz. Bu yıl 500 bin koyun vereceğiz, önümüzdeki yıl da 500 bin vereceğiz ve devam edecek. Buradaki amacımız şehirdekileri köye getirmek değil, öncelikle köydeki arkadaşlarımızın şehre gitmesini önlemek. Öncelikle bu hak sizin olacak. Hatta hanımefendileri sigortalı edeceğiz. Anne şehre gitmeyince baba da evlat da oradan ayrılmayacak."

Fakıbaba, bunun Türkiye'nin projesi olduğuna işaret ederek, "Hayvancılığın, tarımın önünün açık olduğunu görüyorum, teşhisler konulmuştur, konulmaya da devam edecektir." dedi.

Etiketler

Yorumlar8

 • Kenan 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu köyünün ana ödemesi nekadarki
  Cevapla
 • dogru 1 hafta önce Şikayet Et
  300koyun verecginize 50 verin daha cok vatandaş yararlansin yoreye gore sayi belirlensin sayin bakanim
  Cevapla
 • gariban ciftci 1 hafta önce Şikayet Et
  meyvecileri unuttunuz iyice sayin bakanim
  Cevapla
 • Liceli 1 hafta önce Şikayet Et
  Urfalı değil mi. ..gittin bakın Urfa'ya dünyanın yatırımı yaptı urfaya.bütün aşiretine ne ciftlikler kurmuş hepsi de hibe yoluyla.
  Cevapla
 • MÜSLÜMAN TÜRK 1 hafta önce Şikayet Et
  Umut verdiniz sözünüzden döndünüz olmadı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber