Listede olmayan taşeron işçiler dikkat

Taşeron işçilerin kadro başvurularından sonra gözler şimdi de tespit komisyonları tarafından hazırlanan listede. Peki ismini listede görmeyenler ne yapacak?

Listede olmayan taşeron işçiler dikkat
Listede olmayan taşeron işçiler dikkat
GİRİŞ 20.01.2018 16:42 GÜNCELLEME 20.01.2018 16:53
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Taşeron işçilerin kadroya geçiş için başvuruları geçen hafya perşembe günü sona erdi. Başvurular, her kurumun kendi içinde oluşturduğu 3’er kişilik “Tespit komisyonu” tarafından incelenecek. İnceleme sürecinin 40 günü bulması bekleniyor. İncelemenin ardından hak sahipleri ilan edilecek. Peki bu 40 günün sonunda tespit komisyonunun listesinde ismini göremeyen taşeron işçi bu süreçte ne yapacak?

TAŞERON İŞÇİ İTİRAZI

Taşeron işçilerin tespit komisyonunun ilanında isimlerini görmemesi halinde itiraz etme hakları var. Resmi Gazete'de yayımlanan itiraz tarihleri ise 21 Şubat ile 23 Şubat 2018 tarihleri arasında. 3 günün sonunda itirazlar incelenecek ve tam bir hafta sonra kesin listeler asılacak.

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

Listelerin ilan edilmesinin ardından sınav süreci başlayacak. Sınav işlemleri 3 ile 22 Mart arasında tamamlanacak. Sınav kuruluna itirazlar ise 23-26 Mart tarihleri arasında yapılacak. Kesin listeler ise 27-31 Mart tarihleri arasında oluşturulacak. Bu zorlu sürecin ardından ise taşeron işçilerin kadroya alınmasına yönelik işlemler tamamlanmış olacak. 2 Nisan itibariyle kadro almaya hak kazanan taşeron işçiler, topluca kadrolu işçi statüsüne geçirilecek.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • GARIBAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah hayirlisini versin inşallah kismette varsa bi ekmek yeriz
  Cevapla
 • alper 1 yıl önce Şikayet Et
  Hala taşeron bitti diyor! Biz istanbul belediyesi tesisler bakım onarım müdürlüğüne bağlı çalışan 250 taşeron teknisyen ve mühendisiz ve yüzde 70 engeline takıldığımız için taşeron olmaya devam edeceğimiz söylendi. Bizim gibi 10 binlerce taşeron var ve kamu kurumunda çalışmaya devam edicez insanları kandırmayın...
  Cevapla
 • bilmem 1 yıl önce Şikayet Et
  aynen bende laboratuvar teknikeriyim bizede yok
  Cevapla
 • buket 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynen bizde labaratuvar çalışanlarıyız 12 senedir kamudayız ama %70 e takıldık bizim sesimizi duyan yok hakkımız emeğimiz ne olacak
  Cevapla