Araç muayenede kredi kartı dönemi!

Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Ahmet Arslan, araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenebilmesi ile ilgili olarak bir çalışma başlatıldığını söyledi.

Araç muayenede kredi kartı dönemi!
Araç muayenede kredi kartı dönemi!
GİRİŞ 22.12.2017 17:03 GÜNCELLEME 22.12.2017 17:50
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, araç muayene ücretlerinin nakit ve peşin olarak alınmasının araç sahiplerini zaman zaman sıkıntıya soktuğunu belirterek, “Bu ödemelerin kredi kartıyla ve taksitli ödenebilmesi için bir çalışmanız var mıdır? Ücretin nakit ve peşin tahsil edilmesinin sebebi nedir? Ülke genelindeki kaç tane araç muayene istasyonu vardır?” diye sordu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, şu yanıtı verdi:

"Araç muayene ücretlerinden tahsil edilen Hazine paylarının, izlenen ayın yedinci günü akşamına kadar Maliye Bakanlığı hesaplarına işleticiler tarafından yatırılması gerekmektedir. Kredi kartı ile yapılan tahsilatların ise, bankalar tarafından yaklaşık olarak 40 gün sonra işleticilere ödenmesi ve bankalarca bu tahsilatlardan komisyon alınması nedeniyle, araç muayene ücretleri peşin olarak tahsil edilmektedir.

Öte yandan, araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenebilmesi ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı, işletici firmalar ve bankalar nezdinde bir çalışma başlatılmış olup, çalışmanın olumlu sonuçlanması durumunda kamuoyu bilgilendirilecektir."

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Ali 11 ay önce Şikayet Et
  Devrim gibi bir karar olmuş maşaallah
  Cevapla
 • rte 11 ay önce Şikayet Et
  türkiye süper güç olma yolunda
  Cevapla
 • mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Geç kalmış bir uygulama
  Cevapla
 • laedri 11 ay önce Şikayet Et
  minubuslerde de kredi kartı istiyoruz..
  Cevapla
 • vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Araç muayenesini de borç ile yaptıracak olan, bence o araçtan kurtulsun ve geçimini düzeltsin. Ya imkanlarımızın el verdiği şeyleri alalım, yada tasarruf ederek boçlanmadan alalım. " Borç zulümdür" buyruluyor. Damlaya, damlaya göl olur, biriktirelim (Ödemeye niyetlendiğimiz borç taksitleri kadar biriktirelim). "Bereket azda dır." Bankaya,faize,banka borcuna bulaşıpta midemize haram doldur mayalım!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle