ABD'li devden Türkiye kararı!

Dünyanın önemli yatırım şirketlerinden ABD'li Washakie Renewable Energy, Türkiye'ye yatırım yapmayı planlıyor.

ABD'li devden Türkiye kararı!
ABD'li devden Türkiye kararı!
GİRİŞ 14.11.2017 10:53 GÜNCELLEME 14.11.2017 10:53
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Eylül ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD'de görüşen dünyanın önemli yatırım şirketlerinden Washakie Renewable Energy (WRE) LLC. Başkanı Jacob Ortell Kingston, geçen hafta Ankara ve İstanbul'da  bir dizi görüşme yaptı. Ankara'da bir çok üst düzey isim ile görüşme yapan Kingston bu akşam da DEİK Başkanı Nail Olpak ile görüştü. Görüşmede, ABD'li şirketin Türkiye’de yapmayı planladığı yeni yatırımların konuşulduğu öğrenildi. 

Türkiye'deki yatırımlarını SBK Holding A.Ş. işbirliği ile yapan WRE,  birlikte oluşturdukları yeni yatırım planları için adım atmaya hazırlanıyor. Merkezi Utah'ta bulunan şirketin başkanı  Jacob Ortell Kingston, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD’de yaptığı görüşmede, Türkiye'ye yönelik yatırım planlarının detaylarını paylaştı.

 


YENİ YATIRIMLAR KONUŞULDU

Kingston, ABD'deki görüşmede paylaştıkları yatırım planlarında kararlılıklarının bir ifadesi olarak görüşmenin üzerinden 2 ay geçmeden Türkiye'ye geldiğini belirtti. Geçen hafta Ankara'da bir dizi yatırım görüşmesi yapan Kingston, 13 Kasım akşamı da  DEİK Başkanı Nail Olpak ile görüştü. Bir saati aşan görüşmede, WRE'nin Türkiye'ye yönelik yeni yatırım planları ele alındığı söylendi. Karşılıklı dayanışma mesajlarının verildiği öğrenilen görüşmenin samimi bir havada geçtiği ifade edildi. Görüşmeye, DEİK Başkanı Olpak ve WRE Başkanı Kingston'un yanı sıra SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz ve WRE’nin Türkiye’deki yatırımı olan Mega Varlık Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Çağlar Şendil de katıldı.

YATIRIM KARARLARI ALINDI

2017 yılı bitmeden WRE ile yeni bir yatırım işbirliği anlaşması yaptıklarını açıklayan SBK Holding Başkanı Korkmaz, satın almayı planladıkları fabrika ve tesisleri Kingston ile yerinde incelediklerini kaydetti.

SATIN ALMALAR SON AŞAMADA

Yaptıkları son satın almaların tutarının 185 milyon doları bulduğunu, böylelikle toplam yatırımbüyüklüklerinin bir milyar dolara yaklaştığını ifade eden Korkmaz, son yatırımlarıyla holding bünyesine bin 640 kişinin daha katılacağını kaydetti. Söz konusu yeni alımlara ilişkin detaylı açıklamaları önümüzdeki günlerde yapacaklarını aktaran Korkmaz, "Yatırımcı partner şirketimiz Türkiye'ye ve bu ülkenin geleceğine inanıyor. Cumhurbaşkanımız ile doğduran yapılan görüşmeler de bu süreci hızlandırıyor. Biz de Türkiye ekonomisinde atıl ve verimsiz hiç bir alan bırakmamak kararlılığı ile işlerimizi büyütüyoruz" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Türkiye 11 ay önce Şikayet Et
  reis sen önce şu devletin bankalarına el at bunlardan önce yerli üreticilere sıfır olmasa bile çok cüzzi faizli kredi imkanı sağlasınlar biz GES kurduk devlet bankası resmen soydu abartısız söylüyorum yerli firmalar tabiki uzak durur bu işlerden özel bankadan farkı yokki güya cari açığı düşürüyoruz
  Cevapla
 • ali veli 11 ay önce Şikayet Et
  türkiyeye yatırım yapmayı mı planlıyor yoksa turkiyeyi yere yatırıp yatırmamayı mı planlıyor ?
  Cevapla
 • Yamu 11 ay önce Şikayet Et
  Türk milleti sabırlıdır ve başarılıdır. Türk tarihi başarılarla doludur,bunu anca anti sinsi anti Türk inkar eder
  Cevapla
 • mehmet can 11 ay önce Şikayet Et
  ne yatırımı milletin çalışması için fabrika mı kuracaklar yoksa paradan para mı kazanacaklar?
  Cevapla
 • ali 11 ay önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcımız olsun.Galipolan Allahtır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle