Cam filmiyle ilgili önemli gelişme! Bakan açıkladı

İçişleri Bakanı Soylu, cam filminde belli standartlarda serbestlik olacağını açıkladı. Bakan, "Çalışma bitene kadar ceza kesilmeyecek" dedi.

GİRİŞ 10.11.2017 14:45 GÜNCELLEME 10.11.2017 17:13
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

Son günlerin tartışma konusu cam filmi konusunda yeni bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cam filminde belli standartlarda serbestlik olacağını açıkladı. Bakan, çalışma bitene kadar araçlara ceza kesilmeyeceğini belirtti.

YASAK KALKIYOR

Kesilen cezalara ilişkin konuşan Soylu, "Yaklaşık 8-10 günlük zaman zarfı içinde böyle bir uygulama yapmıyoruz. Trafik cezası bu konuda kesilmiyor. Ne zamana kadar? Standart belli olana kadar. Cam filmi bugün tamamen yasak ama o yasak kalkıyor. Bir standart getirilecek" dedi.

TALİMAT VERDİM, CEZA KESİLMEYECEK

İçişleri Bakanı Soylu, "Cezaları 8-10 gündür tamamen kestik. Talimat verdim ben. Bir tane ceza kesilmeyecek bu konu aydınlığa kavuşana kadar. Yaklaşık 20 yıldır devam eden ama 4-5 yıllık serencamını burada anlatmaya çalıştığım bu cezalar kesilmeyecek diye talimat verdim." ifadelerini kullandı.

FARKLI STANDARTLAR GELİYOR

Bakan Soylu'nun verdiği bilgiye göre öncelikle Karayolları'nda İlgili yönetmelik kaldırılacak, eşanlı olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile çalışma yapılacak ve cam filmine bir standardizasyon getirilecek. Öte yandan Bakan Soylu'nun verdiği bilgiye göre ön, arka ve yan camlarla ilgili olarak farklı stardardizasyon yapılacak.

İLK TALİMAT ERDOĞAN'DAN GELMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, cam filmi yasağının yanlış olduğunu belirterek, konuyla ilgili çalışma yapılması gerektiğini belirtmişti.  Araçlara cam filmi takılması önce serbest bırakılmış ancak daha sonra yapılan düzenleme ile yasaklanmıştı. 

TERÖRLE MÜCADELE NEDENİYLE YASAKLANDI

Araçlara cam filmi takılması önce serbest bırakılmış ancak daha sonra yapılan düzenleme ile yasaklanmıştı. Terörle mücadele gerekçesiyle alınan bu karar kamuoyunda tepkilere neden olmuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 65
 • Naci 11 ay önce Şikayet Et
  Çocuk oyununu bu ben söktürDüm yazık degilmi benim zararını kim karşılayacak ayıptır yahuuu
  Cevapla
 • Yasin 1 yıl önce Şikayet Et
  Başkasının aracından sanane, ben aracımın içinin kabak gibi görünmesini istemiyorum. Polis durdurduğu zaman camı indiriyosun. Ön camda zaten yasak. Polis gerekirse aracımın içini didik didik kaç kere aradı. ne idiğü belirsiz kişilerin aracımın içini görmesini istemiyorum arkadaş. O zaman yatak odaları hariç diğer odalarda perde kullanılması da yasaklansın. içerde terörist varsa görünsün...
  Cevapla
 • Kastamonulu 1 yıl önce Şikayet Et
  ulan olayı saptırma , senin evinin odasıyla trafiğe çıkan araç aynı şey mi. trafiğe çıkan bir araç niye kendini gizler . trafikte aynı ortak yolu paylaşıyorsun
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Ceza yiyip sökenler tekrar yaptırsın 3 ay sonra tekrar ceza yemeleri için.
  Cevapla
 • 4444Malatya 1 yıl önce Şikayet Et
  camlarda filimler sökülmesi gerek cünkü soförü tirafikde görmemiz lazim yol haki kimin diye isaret ederek hareket yüzünden
  Cevapla
 • yap boz gibi 1 yıl önce Şikayet Et
  olan arka cam rezitansıma oldu bunun hakkını kime soracaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle