"Türkiye artık kontrol edilemez"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Büyüme rakamlarına baktığımızda Avrupa’nın Temmuz, Ağustos, Eylül’ün içinde olduğu büyümesi dünyada da bir numara olacağız" dedi.

GİRİŞ 17.09.2017 14:43 GÜNCELLEME 17.09.2017 14:56

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Büyüme rakamlarına baktığımızda Avrupa’nın Temmuz, Ağustos, Eylül’ün içinde olduğu büyümesi dünyada da bir numara olacağız. Yıl sonu itibari ile ortalamada dünyada ikinci olacağız” dedi. 

Denizli’nin Serinhisar 6. Olağan ilçe kongresi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla gerçekleşti. Serinhisar İmam Hatip Ortaokulu Konferans salonunda yapılan kongreye Bakan Zeybekci’nin yanı sıra, AK Parti Denizli Milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz ve partililer katıldı. Bakan Zeybekci, gündeme ve Almanya’da yapılacak seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.“Dünyada birinci olacağız”

Bugüne kadar ne aldatan ne de aldanan olduklarını belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Türkiye eskisi gibi el pençe divan dursun diyorlardı. Öyle olsaydı bunlar olmazdı. Eskisi gibi Türkiye’de toplanan yüz liralık verginin 87 lirasını faiz olarak alıp gitselerdi mutlu olurlardı. 1 milyar dolarlık IMF kredi dilimini almak için, Türkiye’ye ekonomi bakanı gönderselerdi, bugün bunlar olmazdı. Türkiye, eski Türkiye değil. 1 milyar dolar gelmezse maaşları ödeyemeyen Türkiye değil. IMF’nin en son raporu satın alma paritesine göre dünyanın 13. büyük ekonomi oldu Türkiye. Avrupa’nın 6. büyük ekonomisi Türkiye. Dünyanın en önemli ekonomisinden bir tanesi büyüme rekorlarında dünyada şu anda üçüncüyüz. Büyüme rakamlarına baktığımızda Avrupa’nın Temmuz, Ağustos, Eylül’ün içinde olduğu büyümesi dünyada da bir numara olacağız. Yılsonu itibari ile ortalamada dünyada ikinci olacağız. Neye rağmen, geçen senedeki ihanete rağmen, ney rağmen, güneydeki Suriye’den Irak’tan Türkiye’yi sarmalamalarına rağmen, Avrupa’dan Türkiye’ye seni şuraya sokmayacağız, seni şunu yapmayacağız, demelerine rağmen Türkiye eski ekonomi değil. Türkiye artık kontrol edilemez ekonomiye ulaşmış bir ülkedir. Türkiye artık bir zamanlar birileri tarafından kapitülasyon memuru olarak gönderilenler ile değil, bu milletin evlatları tarafından yönetilen bir ülkedir” dedi.

“Almanya’nın ayakları yere basacak”

Almanya’da 24 Eylül’de yapılacak seçimlerine ilişkin de konuşan Bakan Zeybekci, seçimlerden sonra Almanya’nın ayaklarının yere basacağını söyledi. Zeybekci, “Varsın Almanya, Türkiye’nin Avrupa Birliğine girmesi ile ilgili, Türkiye’nin Gümrük Birliği güncellenmesi ile ilgili istemiyor. İstemeyebilirsin, 28 oyun içerisinde bir oyun var. Avrupa Birliği’nin gerek kurumsal anlamında gerekse üye ülkeler arasında Almanya’nın bu yaklaşımına sıcak bakmadığını, Almanya ile aynı fikirde olmadıklarını gümbür gümbür hepsi söyledi. 24 Eylül seçimleri sonrası Almanya’nın ayakları yere değecektir” ifadelerini kullandı.

“Allah seni ıslah etsin”

Silahlı insansız hava araçlarına (SİHA) yönelik eleştirilere karşı cevap veren Bakan Zeybekci, “Bir zamanlar bu ülkede bırak insansız silahlı hava aracı, insansız silahsız hava aracını Türkiye lütfederlerdi. Türkiye’ye verirlerdi ama bilgiler önce başka bir ülkeye giderdi. Başka ülke o bilgilerden işine gelenleri bize verirdi, bazı bilgilerde kazara terör örgütüne giderdi önceden. Elhamdülillah hem insansız silahsızını, hem insansız silahlısını yüzde yüz Türk Malı olarak yapıyoruz. Soysuzun tepesine ansızın yağdırıyor. Bu milletin teknolojisi ile Allah onların belasını verdi. CHP Genel Başkanı şimdi çıkmış, olabilir diyor. Teröristti ama silahsızdı, Allah seni ıslah etsin, ne diyeyim. Bu millet senin müstahakkını versin inşallah. Dağa gitmiş teröristlerle beraber, ‘onların yanına gitmiş ama silahsızdı’. Dağa çıkan soysuz, ister silahlı olsun onun belasını verecek. Onlara gereğini yapacağız. Kim bu millete ihanet yaptıysa, bu millet onlara cezasını verecek” diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 51
 • ülkem 9 ay önce Şikayet Et
  Türkiye eski Türkiye değil. Erdoğan'a çok şey borçlu. Bu zor şartlar altında gücümüz yettiği kadar ilerliyoruz. Ne demişti Sabancı : "çalışmak çalışmak çalışmak"...
  Cevapla
 • Hayri 9 ay önce Şikayet Et
  İnşallah rakamlar şişirilmiş değildir
  Cevapla
 • İsfendiyar KKTC 9 ay önce Şikayet Et
  Siyon Protokollerini okuyan oldu mu ? 130 sene kadar evvel Yahudi Hertzel idaresindeki toplantıda şöyle diyor: !00 yıl kadar sonra , yani bu günlerde, ve oldu da, Avrupada sınırları kaldıracağız ve tek para sistemine gireceğiz ; evet : AB ve Euro. Ancak daha önemlisi de şu : Bu sistemle Avrupa devletlerini iflas ettireceğiz ve bize dünya / global / küresel krallığı takdim etmek mecburiyetinde kalacaklar ; onları iflastan kurtarmamız için, çünkü dünyanın parası elimizde; O zaman Türkiyenin öne geçmesine şaşmayın ; sade : ihtar ediyorum : Türkiye AB ne girerse o da iflas ettirilecek . . . Orada işimiz yok . . . İsfendiyar
  Cevapla
 • Denizli 9 ay önce Şikayet Et
  İnşallah bakanım bu günleri görmek gurur verici ekonomik büyümede 1 numara oluruz Denizli şehir hastanemiz ne olacak inşallah onunda yapıldığını görürüz.
  Cevapla
 • Oğuz 9 ay önce Şikayet Et
  Sayin Bakanım sizden Allah razı olsun..benim bir özeleştirim var, dediğiniz gibi ekonomide düşman çatlatan güzellik var avrupayi geride biraktik lakin bu büyümede asgari ücretle çalışanların bu büyümeye doğrudan yüzde kaç payı var? Avrupada asgari ücret bizdekinin yaklaşık 4 katı..inşallah birgün gelir işçi kazanclarinida avrupayla kiyaslariz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle