Dev projede hedef 40 milyarlık ihracat

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, TEKNOSAB projesinden 40 milyar dolarlık ihracat beklendiğini söyledi.

Dev projede hedef 40 milyarlık ihracat
Dev projede hedef 40 milyarlık ihracat
GİRİŞ 05.08.2017 14:38 GÜNCELLEME 05.08.2017 14:39

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa'da yapılması planlanan Teknoloji Sanayi Bölgesi (TEKNOSAB) projesine ilişkin bilgi verdi.

'KÜRESEL ANLAMDA SES GETİRECEK PROJE'

Çavuşoğlu, "BTSO'nun yaptığı projeleri yakından takip ediyorum. Önümüzdeki dönemde bir gıda fuarı, kongresi yapılacak. Sanatoryumun temeli atılacak. Gökmen uzay ve havacılık projesi var. Bunlar, Türkiye için katma değer üretecek projeler. Bunların dışında ayrıca bir paranteze alınması gereken bir konu var ki bu, sadece Bursa ve Türkiye için değil, belki de bölgesel ve küresel anlamda ses getirecek bir proje.

'25 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM'

TEKNOSAB projesi, yaklaşık 25 milyar dolarlık bir yatırımın beklendiği, devamında 40 milyar dolarlık bir ihracat potansiyeliyle hem Bursa, hem de ülkemizi şaha kaldıracak projelerden bir tanesi. Ben de bu projelerin detaylarıyla ilgili alacağım bilgiler doğrultusunda Ankara'da üzerime düşen vazifeyi yerine getirmekte gayret sarf edeceğim. Heyecanlıyım, bu kadim ve köklü şehre bir şey yapacak olmanın, hizmetkar olmanın onurunu ve şerefini yaşıyorum."

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • ali veli 11 ay önce Şikayet Et
  kalem bile üretmeyen türkiye ihracat yapacak hemde teknoloji alanında? hey maşallah durmak yok yola devam..
  Cevapla
 • venus 11 ay önce Şikayet Et
  tebrikler.. MasaAllah.
  Cevapla
 • dede 11 ay önce Şikayet Et
  onemli olan yapmak teknoloji gelir yatırım yaptınmı gerısı gelır
  Cevapla
 • Xye 11 ay önce Şikayet Et
  Domates Patlicanimiz olmasa idi bak katara para var ekmek yok!!!
  Cevapla
 • Vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Türk gençliği halen işsiz.Özendirici maaşlar ve ses getirecek meslek uğraş olmadığı sürece ve işsizliğin kökünü kurutacak bir dizi önlemler hafife alınıp hayata geçirilimezse maalesef genç nesli kaybedeceğiz şuan can çekişmekte!..Büyük projelere büyük istihdam atakları şart.Yaş şartı esnetilmeli kadınlar asıl yerleri evlerine çekilmeli ki erkeklerin eli iş tutabilsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle