Dev projede hedef 40 milyarlık ihracat

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, TEKNOSAB projesinden 40 milyar dolarlık ihracat beklendiğini söyledi.

 • GİRİŞ05.08.2017 14:38
 • GÜNCELLEME05.08.2017 14:39
Dev projede hedef 40 milyarlık ihracat

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa'da yapılması planlanan Teknoloji Sanayi Bölgesi (TEKNOSAB) projesine ilişkin bilgi verdi.

'KÜRESEL ANLAMDA SES GETİRECEK PROJE'

Çavuşoğlu, "BTSO'nun yaptığı projeleri yakından takip ediyorum. Önümüzdeki dönemde bir gıda fuarı, kongresi yapılacak. Sanatoryumun temeli atılacak. Gökmen uzay ve havacılık projesi var. Bunlar, Türkiye için katma değer üretecek projeler. Bunların dışında ayrıca bir paranteze alınması gereken bir konu var ki bu, sadece Bursa ve Türkiye için değil, belki de bölgesel ve küresel anlamda ses getirecek bir proje.

'25 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM'

TEKNOSAB projesi, yaklaşık 25 milyar dolarlık bir yatırımın beklendiği, devamında 40 milyar dolarlık bir ihracat potansiyeliyle hem Bursa, hem de ülkemizi şaha kaldıracak projelerden bir tanesi. Ben de bu projelerin detaylarıyla ilgili alacağım bilgiler doğrultusunda Ankara'da üzerime düşen vazifeyi yerine getirmekte gayret sarf edeceğim. Heyecanlıyım, bu kadim ve köklü şehre bir şey yapacak olmanın, hizmetkar olmanın onurunu ve şerefini yaşıyorum."

KAYNAKAA

Etiketler

Yorumlar10

 • ali veli 7 ay önce Şikayet Et
  kalem bile üretmeyen türkiye ihracat yapacak hemde teknoloji alanında? hey maşallah durmak yok yola devam..
  Cevapla
 • venus 7 ay önce Şikayet Et
  tebrikler.. MasaAllah.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • dede 7 ay önce Şikayet Et
  onemli olan yapmak teknoloji gelir yatırım yaptınmı gerısı gelır
  Cevapla
 • Xye 7 ay önce Şikayet Et
  Domates Patlicanimiz olmasa idi bak katara para var ekmek yok!!!
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  Türk gençliği halen işsiz.Özendirici maaşlar ve ses getirecek meslek uğraş olmadığı sürece ve işsizliğin kökünü kurutacak bir dizi önlemler hafife alınıp hayata geçirilimezse maalesef genç nesli kaybedeceğiz şuan can çekişmekte!..Büyük projelere büyük istihdam atakları şart.Yaş şartı esnetilmeli kadınlar asıl yerleri evlerine çekilmeli ki erkeklerin eli iş tutabilsin.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber