Cumhurbaşkanlığı'ndan 'dolar' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, "Dolar kurundaki artış tamamen ABD iç siyasetinden kaynaklı" dedi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan 'dolar' açıklaması!
Cumhurbaşkanlığı'ndan 'dolar' açıklaması!
GİRİŞ 18.05.2017 12:38 GÜNCELLEME 18.05.2017 12:38

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gediklidolar kurundaki artışın tamamen ABD iç siyasetinden kaynaklı olduğunu belirtti.

Gedikli, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Tüketici Güven Endeksi'nin Mayıs'ta geçen aya göre % 2,1 artış gösterdiğini, hanenin maddi durum beklentisinin ise % 1,4 artışla 92'ye yükseldiğini belirterek, "Ekonomiye güven, siyasi istikrara bağlı olarak artmaya devam ediyor. Bir başka önemli nokta ise işsiz sayısının düşeceğini düşünenlerin oranının artması. Yapısal reformların sermaye piyasaları, finans, üretici ve ihracat sektörlerinde hızlıca hayata geçmesi gerekiyor, odağımız ekonomi olacak." dedi.

Gedikli, açıklamasında şunları söyledi:

"ABD siyasi iç sorunlarından dolayı Fed faizi artışı ötelenmesi Türkiye için fırsattır, reformlar için zaman kazandırır, iyi değerlendirmeliyiz. Dolar kurundaki artış tamamen ABD iç siyasetinden kaynaklıdır. ABD başkanı Trump'ın başkanlık koltuğu İLE alakalı spekülatif haberler temel tüm ülke kurlarında yaşanan geçici bir dalgalanma süreci.Fed faizi artıramayacagı için oluşan olumlu havadan kaynaklanan kardan bir 
miktar kayıp söz konusu. Ancak ABD başkanını görevden almak yasal olarak öyle kolay değil ve öyle birşey olacağını sanmıyoruz Kısacası: Türkiye'den kaynaklı bir sorun yok!"

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Antifiriz 1 yıl önce Şikayet Et
    Euro sterlin bulgar levasi Hindistan rupisi Thailand bahti niye yukseliyoki? Tamamen bu ulkelerin ic siyasetlerindendir herhalde
    Cevapla