SGK'dan erken emeklilik ile ilgili flaş açıklama!

Erken emekliliğin maliyet açısından gerçekleşemeyeceği net bir dille açıklandı.

 • GİRİŞ18.05.2017 11:34
 • GÜNCELLEME18.05.2017 11:34
SGK'dan erken emeklilik ile ilgili flaş açıklama!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı, erken emekliliğe yönelik bir çalışma içinde olmadıklarını söyledi. Bağlı, "200 milyar lira varsa emekli edelim. Yıllık 20 milyar lira ödeme yapıyoruz. Bunu bugünkü sistem kaldıramaz. Bunun için primleri yüzde 100 artırıp, maaşları yüzde 50 düşürmek gerekiyor" dedi.

GSS TÜRK MUCİZESİ

Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle sohbet toplantısı düzenleyen Bağlı, genel sağlık sisteminin AB standartlarının üzerinde olduğuna dikkat çekti. Sosyal güvenlikte en büyük sıkıntının yüzde 32.7'ler seviyesinde olan kayıt dışılık olduğunu kaydeden Bağlı, "Şu anda kadınlarda 58, erkeklerde 60 emeklilik yaşı uygulanıyor. Buna rağmen bunu delmeye çalışıyorlar. Önceleri çıraklık eğitiminin emeklilik başlangıcı alınmasını istediler. Şimdi de staj süresinin emeklikten sayılması isteniliyor. Böylece bir süre sonra emeklilik yaşının yeniden düşürülmesine kadar gidecek" dedi. Bağlı, 1.8 milyar liralık ilacın yerli üretileceğini de söyledi.

Etiketler

Yorumlar68

 • H.B.V 6 ay önce Şikayet Et
  Milletin maaşalarını düşüreceğinize Vekillerin aylığını düşürün? sonra Fetöden Trilyon malvarlıkları,taşınmazlar geldi bunu kaynak olarak Halk için kullanın?.
  Cevapla
 • Anonim 6 ay önce Şikayet Et
  Almayın mazlumun ağını çıkar aheste aheste
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • akenaton 6 ay önce Şikayet Et
  asgari ucrete zam yaptiniz secimi kazandiniz 2019 secimlerinde eyt lilerin hakkini verirseniz tekrar kazanirsiniz
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Old wolf 7 ay önce Şikayet Et
  EYT mağdurlarının istediğide erken emeklilik değil zaten.Önceki kanun kriterlerinin uygulanmasını istiyorlar.Pirim gün sayısı+çalışma yılını doldurmak
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • EMEKLİ 7 ay önce Şikayet Et
  Kişi bazında düşünürseniz M.Vekillerinin maliyetinden fazlamı acaba. Ayrıca, emeklinin intibakları ne oldu bunlarda mı maliyetten çıkmıyor acaba.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber