50 Arap iş adamı Şanlıurfa'da buluştu

Arap iş adamları Şanlıurfa’da yatırım için incelemelerde bulundu.

GİRİŞ 20.04.2017 15:23 GÜNCELLEME 20.04.2017 17:23

Suudi Arabistan,  Katar,  Kuveyt ve Bahreyn'den Türkiye’ye gelen 50 iş adamı, tarım ve hayvancılık alanında yapacakları yatırım için Şanlıurfa'da incelemelerde bulundu.

Tarım ve hayvancılık alanında ticareti geliştirmek için Türkiye’de bulunan Arap girişimciler, körfez ülkelerinden 50 iş adamının katılımıyla Şanlıurfa'da bir otelde toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Vali Güngör Azim Tuna, GAP Bölge Kalkınma İdaresi (GAP BKİ) Başkanı Sadrettin Karahocagil, Türkiye Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile Karacadağ Kalkınma Ajansı yetkilileri katıldı.

Şanlıurfa'da tarım ve hayvancılık alanındaki çalışmalarla ilgili bilgi alan iş adamları, yetkililerle iki ülke arasında yapılacak yatırımlarla ilgili değerlendirmede bulundu. Toplantıda Vali Tuna, kentin tarım ve hayvancılık alanında önemli bir konumda olduğunu belirterek, GAP projesi ile birlikte bu çalışmaların daha da arttığını söyledi. Vali Tuna, “Yabancı yatırımcıları burada görmek güzel. Şanlıurfa yıllardan beridir, insanların huzur ve güven içinde yaşadığı bir kenttir. Burada geniş bir topluluğu besleyen potansiyel var, burada gelecekte hem tarımda hem hayvancılıkta, ticarette çok önemli fırsatlar var iş gücü sıkıntısı yok. Burada yatırım yapmak isteyenlerle ilgili devletimizin sunduğu çok önemli destekler var. Bizde kentte koordineli çalışarak burada yatırım yapmak isteyen insanlara da yardımcı oluyoruz” şeklinde konuştu.

Heyet Başkanı Macid Al Hamis ise ilgililere teşekkür ederek, “Diyarbakır'dan buraya gelinceye kadar yolda gördüğümüz ovalar, hayvancılık ve tarım açısından verimli araziler ve yemyeşil tarlaları görmekten oldukça memnunuz.  Şanlıurfa ve bütün Ortadoğu toprakları enbiya tarihiyle dolu güzel ve bereketli topraklardır. Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki siyasi irade son zamanlarda çok iyi durumdadır. Bu uyumlu siyasi birlikteliği ticarete, yatırıma dönüştürmek için hep birlikte hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Güngör Azim Tuna ile Arap iş adamları birbirlerine hediye takdiminde bulundu. Program yarın yapılacak toplantılar sonrası son bulacak.

YAZDIR
YORUMLAR 12
 • yorumcu 1 yıl önce Şikayet Et
  geldikleri gibi gitsinler yahu biz niye beceremiyoruz hiç birşey tarımıda mı yapamıyoruz gönderin şunları
  Cevapla
 • Yunus 1 yıl önce Şikayet Et
  Tarimdan anlamayabilirsin ancak bir urunu rahatca ortadoguda satabilmen icin arap ortak ve o ortagin senin ulkende yatirimi olmasi gerekir...Insaallah surekli ystirim yaparlar....
  Cevapla
 • Fehmi 1 yıl önce Şikayet Et
  Güven ve istikrar olduğu yerde yabancı sermaye koşa koşa gelir. Yeterki içimizdeki hainler engel olmasın.
  Cevapla
 • Ayse 1 yıl önce Şikayet Et
  Islamın parlak gelecegi ve ittihadı islam;Türk ve Arap hakiki iki kardesin intibahıyle olacaktir. Bunlar müjdeli emareler. Yaşasın Turk ve Arap kardesligi ,Yaşasın ittihadı islam. Kahrolsun bizi birbirimizden koparıp müslümanların hslihazirdski zilletine sebep olan zındıka ve nifak komiteleri
  Cevapla
 • İbrahim 1 yıl önce Şikayet Et
  Hz.Musa'nın asası için oradalar. Lakin Allah kime nasip ettiyse o kişi bulacak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle