Kuru fasulyede gümrük vergisi sıfırlanıyor

Kuru fasulye ithalatında gümrük vergisinin sıfırlanması için kararname imzaya açıldı. Kırmızı biberde de gümrük vergisinde indirime gidilecek

Kuru fasulyede gümrük vergisi sıfırlanıyor
Kuru fasulyede gümrük vergisi sıfırlanıyor
GİRİŞ 19.04.2017 10:35 GÜNCELLEME 19.04.2017 17:26

Hükümet yükselişe geçen enflasyona karşı yeni önlemler alıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gıda fiyatlarındaki yükselişi sınırlamak için hükümetin kuru fasulye ithalatında gümrük vergisini sıfırlamak, kırmızı biberde ise düşürmek için kararnameyi imzaya açtığını söyledi.

BAKANLAR KURULUNDA İMZAYA SUNDUK

Bakan Tüfenkci dün mecliste gazetecilerin sorusu üzerine, "Kuru fasulyede gümrük vergilerini sıfırlayacak kararnameyi Bakanlar Kurulu'nda imzaya açtık... Kırmızı biberde de gümrük vergisini indiriyoruz. Fiyatı yükselen ürünlerin fiyatını dengelemek için tedbir alıyoruz... Alınan ithalat kararları yerli ürünün çıkacağı Eylül'e kadar geçerli olacak" dedi.

GIDA KOMİTESİ İZLEMEDE

Mart ayında yüzde 11'in üzerine çıkan enflasyonda artışın başlıca sebebi olan gıda fiyatları Gıda Komitesi tarafından yakından izleniyor.

Nohut ithalatında gümrük vergisi mart ayında temmuz ayına kadar geçerli olacak şekilde sıfırlanmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • halit 1 yıl önce Şikayet Et
    Sayın Cumhurbaşkanımız birde şu EYT konusuna el atsa yoksa sayın bakanımız hala yaş şartını öne sürüp duruyor.Özel sektör çalışanı olarak hiç bir işveren hiç bir işçisini 55-60 yaşına kadar çalıştırmaz.En azından SSK'lılar için bir düzenleme yapılabilirlerse çok sevineceğiz.
    Cevapla