Erdoğan'dan binlerce sağlık çalışanına müjde!

14 Mart Tıp Bayramı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıpranma payı bekleyen binlerce sağlık çalışanına müjdeyi verdi.

 • GİRİŞ14.03.2017 14:46
 • GÜNCELLEME14.03.2017 16:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık çalışanları için 5 yıla 1 yıl yıpranma payı için 16 Nisan'dan sonra yasal düzenleme yapılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşin takipçisi olacağım" dedi.

Erdoğan şöyle konuştu:

"Benim size 2014 yılında verilmiş bir sözüm vardı. Beş yıla bir yıl yıpranma payı olarak bir sözüm vardı. İki gün sonra parlamento kapanıyor, yasal düzenleme gerektiği için inşallah 16 Nisan’dan hemen sonra yasal düzenlemeyi yapmak suretiyle bu yıpranma konusunu süratle çözeceğiz. Bizzat da işin takipçisi olacağım."

Yıpranma payı ile birlikte sağlık çalışanlarına erken emeklilik konusunda yeni bir fırsat gelecek.

Yorumlar65

 • vatansever 6 ay önce Şikayet Et
  Kendimizi emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarının üçretlerinin yükseltilmesini istiyoruz.Hem maaşları arttırılsın hende yıpranmaları çözülsün.Onların hakkı.
  Cevapla
 • akpli 6 ay önce Şikayet Et
  Ee daha neler göreceğiz benim çocuğum hastalandı esenyurt devlet hastanesine acile sabah 6 cıvarıda bakmadılar çocuğun ateşi var dişarı soğuk olduğu için. ateşi biraz düşmüştü çocuk dokturu yok diye bakmadılar özelde çocuk doktoru yoktu iğne yaptılar aynısını devlette yapabilirdi ama giriş yapan memurmu bilmiyorum yapmadı doktor bakmaz dedi sağlık çalışanlarına diyorlarki esenyurt ta döviyorlar ben dövmedim ama bazen bunlar her şeyi hak ediyorlar
  Cevapla
 • staj magduru 6 ay önce Şikayet Et
  özel sektörde çalışanın hakkını kim koruyacak
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Selim 6 ay önce Şikayet Et
  Ben bir sağlıkçı değilim ama gecesi gündüzü olmayan, kar çamur dinlemeyen iyisinin de kötüsününde kahrını çeken, insan evladının bile burnunu temizlerken dahi şekilden şekile girerken sizlerin yaptığı bu fedakarlıklara az bile. Tebrik ederim. İnşallah hükümet her birinizi mutlu edecek daha bir çok adım atar.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • fatih 6 ay önce Şikayet Et
  Sağlıkta çalışan TAŞERON işçisiyiz ayın 1 inde almamız gereken maaşı 14 aldık taşeron sorunu çözüm bulsun artık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber