Dolar ve eurodan yeni rekor!

Sabah saatlerinde 3.8950 ile rekor kıran dolar/TL, ilerleyen saatlerde 3.85 seviyesinin altına gevşedi. Dolar fiyatları tekrar yükselişe geçerek 3.8973 ile rekor kırdı.

 • GİRİŞ11.01.2017 17:31
 • GÜNCELLEME11.01.2017 17:43
Dolar ve eurodan yeni rekor!

Dolar fiyatları rekor üzerine rekor kırdı. Dolar/TL, sabah saatlerinde 3.8950'ye kadar yükselerek yeni tarihi zirveyi test ederken sonrasında 3.85 seviyesinin altına gerilemişti. Kur tekrar yükselişe geçerek zirvesini 3.8973 seviyesine taşıdı. Dolar fiyatları saat 17.19 itibari ile 3.8940 seviyesinden işlem gördü.

Son dönemde siyasi endişeler ve TCMB'nin TL'deki değer kaybının önüne geçmek için gerekli adımları atamayabileceği endişesi ile gelişmekte olan ülke para birimlerinden negatif ayrışan TL'deki değer kaybı bu sabah hacimsiz piyasada lokal döviz talebi ile hızlanırken, oldukça kısa bir süre içinde TL dolar ve euro karşısında tarihi düşük seviyeleri test etti.

TL'nin dolar karşısındaki değer kaybı yılbaşında bu yana ise yüzde 9.4'e ulaştı.

EURO DA REKOR KIRDI

Euro/TL de 4.1083'e kadar yükselirken, TL'nin euro karşısındaki değer kaybı da yüzde 2'yi aştı. Kur, saat 17.19 itibari ile 4.09 seviyesinden işlem gördü.

Etiketler

Yorumlar12

 • Ferman 1 yıl önce Şikayet Et
  dövizin bu gün bu kadar deger kazanmasinin anormal bir durum bence 1 aftaya kalmaz düsmege baslayacak ve ekim ayinda dollar eski degeri olan 2,80 kadar gerileyecek o yüzden sakin ama sakin döviz almayin zarar edersiniz demesi benden bu bir oyun vatandas dövize yönelmesi icin dünya bankasi ve FED kibi amerikan kuruluslarin oyunu amaclari ap acik vatanin ekonomisine ve büyümesine engel olmak o yüzden vatanini seven bu oyuna gelmesin tam tersi dövizin var ise bozdur TL al
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Dolar 1 yıl önce Şikayet Et
  Hükümet dışında herkes suçlu
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • vtn 1 yıl önce Şikayet Et
  bu bir ihbardir : dolardan çıkmayın, döviz bozmayın diye bangır bangır bağırıyorlar döviz sitelerindeki yorumcular ve 70 bin tl kazandim diyende var döviz al sat yaparak son 3 ayda.. Mali polis girsin baksın, en azından vergi versinler, ssk, bağkur, peşin vergi vb vergiler ödüyoruz esnaf olarak, 70 bin kazandim diyenler ne ödüyor ? mali polisleri göreve davet ediyorum
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Ege 1 yıl önce Şikayet Et
  Yasal islem mali polis neyapsin
  Toplam 4 beğeni
 • Tarık 1 yıl önce Şikayet Et
  Doların yeni fiyatını görünce gözlerine inanamadım.Dün euro 3.83TL idi.Bugün 4.133TL.Saldırı çok büyük.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • batmandan 1 yıl önce Şikayet Et
  memlekette taziye ve cenaze masrafları en az 10 bin tl fakir insan ölürken ömründe 10 binlirayi bir arada görmüyor.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber