Erdoğan: Amaç operasyona zemin hazırlamak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomik saldırıların arkasın operasyon hazırlığı olduğunu söyledi. Erdoğan, 'milli seferberlik' çağrısı hakkında da bilgilendirmede bulundu.

GİRİŞ 24.12.2016 14:33 GÜNCELLEME 24.12.2016 14:33
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

İstanbul'da düzenlenen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu Toplantısı'nda kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milli seferberlik' çağrısına açıklık getirirken, ekonomik saldırıların arkasında 'operasyon' hazırlığı olduğunu söyledi.

'EKONOMİYE SALDIRANLARLA AYNI SAFTADIR'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ekonomisine yönelik saldırı olduğunu, bunların boşa çıkartılması için iş dünyasına çok önemli görevler düştüğünü söyledi. Erdoğan, ''Bu kritik dönemde yatırımlarını, projelerini, gayretlerini erteleyen herkes, benim nazarımda ekonomimize saldıranlarla aynı saftadır. Bunun altını çiziyorum.'' dedi.

'MİLLİ SEFERBERLİK DEDİĞİM OLAY...'

Devletin iş dünyasına ile esnaf ve sanatkarlara ilave destek verdiğini söyleyen Erdoğan, ''Bunun karşılığında iş dünyamızdan tek beklentimiz; ekonominin çarklarını hızlandırması, piyasayı hareketlendirmesidir. Çünkü yaşanan sıkıntının en önemli sebebi, herkesin bekleme durumuna geçmesidir. Bu bakımdan 'milli seferberlik' diyorum, boşuna demiyorum. Benim 'milli seferberlik' dediğim olay, 'eline silahını al, sokağa çık' bu değil. İşte milli seferberlik bu.'' ifadelerini kullandı.

'AMAÇ OPERASYONA ZEMİN HAZIRLAMAKTIR'

''Bu ülkede yatırım olması lazım, bizim başka çaremiz yok. En zor şartlarda eğer bu yatırımlar yapılırsa bu ülke çökertilemez ama zor şartlarda yatırımlar durursa o zaman ülke durur Allah muhafaza." şeklinde konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

''Sınırlarımız içindeki ve dışındaki teröre karşı nasıl çalışdıysak, ekonomimizde de aynı çalışmayı yapmalıyız. Dövizinizi bozdurun dedim. Birileri döviz spekülasyonu ile ekonomimize yön vermeye çalışıyor. Hiçbir rasyonel sebep yok. Amaç siyasi operasyonlara zemin hazırlamaktır. Komşulara da yapılıyor. Rusya, Çin, Azerbaycan... Biz bu oyunu bozacağız. Yerli paraya geçerek bu adımları atıp kur baskısını atacağız üzerimizden.''

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Asalet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu zor günlerde elini taşın altına koyan .mangal yürekli .iş adamlarını sanayicileri vsss not almak gerekir ülkesi için var olanlar .başkaları .için var olanlar el ele bu ülke ayakta kalacaktır millet bu işi bitirecek ekonomisine sahip çıkacak dolarını Euro'sunu ilümatinin emrine sokanlarıda .korkudan. bozdurmayanlarıda izliyor not alıyor
  Cevapla
 • islamc 1 yıl önce Şikayet Et
  ardındayız malımız canımız ıle reis hak ylda yola devam
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Faiz tümden kaldırılmalı. Faizi yüksek tutan ve kaldırmayan tüm bankacı ve banka sahipleri vatana ihanetten içeri atılmalı! Hem faiz günahtır zaten öbür dünyada yanacaklar!
  Cevapla
 • EDE 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH TUZAK KURANLARIN EN HAYIRLISIDIR onların planları 50 100 yıllıksa RABBİMİN DE BİR PLANI VAR...yeter ki TEK DEVLET TEK BAYRAK TEK MİLLET TEK VATAN diyelim...
  Cevapla
 • Konyali 1 yıl önce Şikayet Et
  Turkiyede uretilen urunlerde Kdv orani yuzde 1 e dusulmelidir Yerli mali tuketim artarsa uretimde artar dolara olan ihtiyac azalir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle