DEİK’ten Türk Lirasına destek

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk Lirasının değerini koruması ve güçlenmesi için başlatılan seferberliği “can-ı gönülden” desteklediğini açıkladı.

DEİK’ten Türk Lirasına destek
DEİK’ten Türk Lirasına destek
GİRİŞ 07.12.2016 17:10 GÜNCELLEME 07.12.2016 19:23
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

DEİK'ten yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin güçlü olmasının ve o ülke parasının kazandığı değerin, ülkeyi diğer ülkelerden güçlü kıldığı belirtildi. Ekonomisi güçlü olan ülkenin, diğer ülkeler nezdinde söz sahibi olduğu kaydedilen açıklamada, DEİK olarak "Ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliğinin nişanesi; Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi para birimi Türk Lirası'nın, hak ettiği değeri almasını ve ülkemizin güçlü ekonomisiyle diğer ülkeler nezdinde ve küresel ekonomik düzende söz sahibi olmasını yürekten istiyoruz." denildi.

"TÜRK LİRASINI TALEP EDECEĞİZ"

Açıklamada, bu girişimin gerçekleşebilmesi öncelikle ülke vatandaşlarının kendi paralarına sahip çıkması, milli para birimine itimat etmesi ve ticari işlerinde kendi parasını kullanmaları ile mümkün olacağı vurgulanarak şöyle denildi:

"Türk iş dünyasının dış ekonomik ilişkilerini geliştirmek ve derinleştirmek hedefiyle yetkilendirilmiş kurumu DEİK olarak bizler de, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Merkez Bankamızın milli paramızın değerinin korunmasına ilişkin yaklaşımlarını can-ı gönülden destekliyor; ekonomimizin güçlenmesine destek anlamında elimizden gelen her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğumuz ifade ediyoruz. Bu amaçla, öncelikle çevre ülkelerle yapılan ticaretimizde yerel paraların kullanılması hususunu desteklemenin yanında, bundan sonra kendi iç muamelatımızda yurtiçinde yapacağımız alımlarımızda da tüm paydaşlarımızdan sözleşmeleri sadece Türk Lirası ile talep ederek, imzalayıp, konunun bayrağını taşıyacağız."

ETİKETLER
Erdoğan
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD doları kolay kolay içeri girmemeli toplum bilinçli olması lazım enkaz ticaret yapılan ülkelerden biri ABD lakin çok aşırı dolar girişi var .
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  TOBB, MUSİAD, TUSİAD, BAROLAR, ESNAF ODALARI VS. neredeler? İlla ki kıyıda köşede dövizleri vardır. Yoksa bile destek açıklaması yapsınlar.....
  Cevapla
 • omer 1 yıl önce Şikayet Et
  apoyu vermeyen italyaya büyük tepki göstermişti ne oldu, ermeni yasa tasarısını kabul eden fransaya ve diğer ülkelere tepki koymuştuk ne oldu, 9 vatandaşımızı şehit eden israile tepki göstermiştik ne oldu.. dolara da gösterilen tepkide aynen onlar gibi foss çıkacak günü kurtarma tepkileri... üretim, sanayi olmadan dolar her zaman çıkar çıkar çıkar...
  Cevapla
 • derviş 1 yıl önce Şikayet Et
  üretim, sanayi olmadan olmazmış , git yap o zaman üretim. Bizim millette böyle , dertleri memur olmak , yatarak para kazanmak ama ağızlarında hep bir sanayi lafı... Sen ne yapıyorsun hemşerim önce onu de , üretim miş , sen yat o yatsın kim üretecek?
  Cevapla
 • Akleden 1 yıl önce Şikayet Et
  Adın gerçekten ömer mi bilmiyorum ama zihnin hans gibi yerli değil, milli değil senin gibilere zaten milletin ihtiyacı yok gölge etme yorumuna ihtiyacı yok milletin
  Cevapla
 • osmanlı hasan... 1 yıl önce Şikayet Et
  omer senin gibi karamsarlarla bu iş olmaz.faydan yoksa zararın olmasın.negatif yorum yapma olumlu ol...
  Cevapla
 • dayi 1 yıl önce Şikayet Et
  neden moral bozuyorsun
  Cevapla
 • Direnme Sat 1 yıl önce Şikayet Et
  Dolarlar elinde patlayacak ona göre.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle