Binlerce vatandaşa müjde: İndirim geldi!

Hükümet çiftçiyi kaçak elektrik faturasından kurtarmak için harekete geçti. Yeni uygulama ile faturanın bir bölümünü devlet ödeyecek.

Binlerce vatandaşa müjde: İndirim geldi!
Binlerce vatandaşa müjde: İndirim geldi!
GİRİŞ 06.05.2016 09:54 GÜNCELLEME 06.05.2016 13:15
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kaçak elektrik kullanmayan çiftçinin elektrik faturasına dönüm başına destek formülü masada yer alıyor. Buna göre dönüm başına dikilen ürünün sulamasında harcanan elektriğin bedelinin bir bölümünü devlet ödeyecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın koordinasyonunda yürütülen çalışmanın tüm Türkiye'yi kapsayacağı belirtiliyor.

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan edinilen bilgilere göre konuya ilişkin hazırlıklar başladı. Ancak henüz detaylar tam olarak netleşmedi. Star'ın haberine göre, tarımsal sulamada kullanılan elektrik meskene göre dört kuruş daha ucuz. Bir kilowatt saat için meskende 41 kuruş ödeme yapılırken, tarımsal sulamada aynı rakam 37 kuruş.

ÜRÜNE GÖRE DEĞİŞECEK

Tarımsal sulamanın desteklenmesi çalışmasında dönüm başına verilecek miktarın ürün tipine göre olacağı belirtiliyor. Üzerinde çalışılan sistemde abone olmayanların destekten yararlanamayacağına dikkat çeken Bakanlık kaynakları “Dönüm başına diktiği ürünün tipine göre devlet destek sağlar. Örneğin pamuk ekti ise sulamada kullanılacak motorun ne kadar elektrik tüketeceği belli. Elektrik faturasının bir bölümü karşılanacak” diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • turgut 3 yıl önce Şikayet Et
  Adam kaçak kullanıyor ona ceza yok. Ben faturamı düzenli ödüyorum diye adamın yaktığı elektrikte bana kesiliyor böyle saçmalık böyle ADALET nerede var? Hakkımı helal etmiyorum kimseye.
  Cevapla
 • yahya 3 yıl önce Şikayet Et
  bu ülke'de ya kürt olcan ya çifçi olcan ya vergini düzgün ödemeyen borcu olan vatandaş olcan affı bekleyeceksin.veya alevi olcan.bu ülkede vergisini gününde ödeyen vatandaşa hiç olumlu muamele yok!
  Cevapla
 • YORUM 3 yıl önce Şikayet Et
  sadece çiftçi mi? nihai tüketiciler insan değil mi?
  Cevapla