Babacan uyardı: Allah korusun felakete götürür

Yargı reformuna dikkat çeken Babacan, yargının bir yerlerden emir alarak hareket etmesinin ülkeyi felakete götürebileceğini söyledi.

Babacan uyardı: Allah korusun felakete götürür
Babacan uyardı: Allah korusun felakete götürür
GİRİŞ 18.05.2015 10:28 GÜNCELLEME 18.05.2015 17:04
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı...

''ALLAH KORUSUN FELAKETE GÖTÜRÜR''

17 25 Aralık darbe girişimi ile yargının darbe aldığını ve yargının bir yerlerden emir alarak hareket etmesi halinde ülkeyi felakete götürebileceğini söyleyen Babacan,

'' O tarihlerde Yargıyı kullanarak açık bir darbe teşebbüsü yapılmaya çalışıldı. Allah korusun gerçekleşmiş olsaydı ülkeyi felakete götürürdü. Burada Erdoğan'ın dik duruşu ile bu süreci Allah'a çok şükür atlattık. Ancak Yargı sistemimiz buradan yara aldı. O yüzden bir an önce hızla bu yarayı iyileştirmemiz lazım. 17 Nisan'da Başbakanımız yeni bir Yargı reformu stratejisinden bahsetti. Bu sıkıntıları aşmak için en ileri hukuk standartlarını getirmeye çalışacağız. Böyle halkımızın yargı hizmetlerinden memnuniyetinin artıcağını ve Yargıya olan güvenin yeniden düzeleceğini umut ediyoruz.'' dedi.

POPÜLİZME DAYALI!

Muhalefet partilerinin 7 haziran seçimleri öncesinde meydanlarda dile getirdiği seçim vaatlerine yeniden değinenen Başbakan Yardımcısı Babacan, bu vaatlerin tamamen popülizme dayalı olduğunu belirterek AK Parti iktidarı döneminde her kesimin gelir seviyesinin yükseldiğini söyledi.

MERKEZ'İN ENFLASYON ARAÇLARI SINIRLI

Enflasyondaki gelişme ile ilgili Merkez Bankası'nın enflasyon ile ilgili kontrol araçlarının sınırlı olduğunu söyleyen Babacan, kur arttığında bunun belli bir oranda enflasyona geçişkenliği olduğunu bunu Merkez'in kontrol edebileceğini belirterek, gıda fiyatlarının etkisinin ise arzdan kaynaklı olduğunu ve bunun içinde bir gıda komitesi kurulduğunu incelemerin sürdüğünü söyledi.

KAYNAK: HABER7

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Ali Babacan
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • sedat 4 yıl önce Şikayet Et
  yargı kimsenin yargısı olmamalı ne şuanki hükümetin nede başkalarının tarafsız ve haklının yanında olmalı
  Cevapla
 • misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  af istiyoruz
  Cevapla
 • bayram 4 yıl önce Şikayet Et
  paraleller bu açıklamayıda tıpkı ötekiler gibi bayka yerinden okur.
  Cevapla
 • HELAL ADANALI CELAL 4 yıl önce Şikayet Et
  durmak yok yola devam.
  Cevapla