Gündemin nabzını tutan ekonomi haberleri, serbest piyasalardaki ekonomik gelişmeler; canlı borsa, döviz kurları ve altın fiyatları Ekotrent'te!

700 bin taşeron işçiye kadro var mı?

Meclis Genel Kurulu'nda, kamudaki taşeron işçilerin durumu gündeme getirildi. Taşeron işçileri ilgilendiren açıklamayı Yıldırım yaptı ve taşeron işçilere kadro uygulaması için çalışmaların sürdüğünü söyledi

700 bin taşeron işçiye kadro var mı?
Eklenme: 22 Şubat 2013, 09:52 / Güncelleme: 22 Şubat 2013, 10:07 / 64,751 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, taşeron işçilerin açtıkları davalarda, sürekli personel oldukları yönünde yargı kararı çıktığına değindi.

Yıldırım; "Yargı kararı mutlaka yerine getirilecek, ama 700 bin kişiyi ilgilendiren konudan bahsediyoruz. Büyük bir alım söz konusu. Çözüm üretilecekse hepsi için aynı çözümün üretilmesi lazım'' dedi.

Yüz binlerce çalışanın kadroya alınmasının maliyetinin hesaplanacağını söyleyen Binali Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti.

"2 hafta önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın koordinasyonunda çalışma başlatıldı, çözüm mutlaka bulmamız gerekiyor ama çözümün hakkaniyet içinde olması önemli. Aksi halde kamuya KPSS ile giren, birçok elemeden geçen insanlarla bu yollarla girmeyenlerin aynı şekilde değerlendirilmesinin başka sakıncalarıortaya çıkaracağı aşikardır."

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 24 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

mert

22.02.2013 10:57

secimler yaklasti. olur böyle seyler.

Osman ASİL

22.02.2013 11:30

SAYIN BAKANIM. Sayın bakanım kamuya maliyetinden bahsediyorsunuz, teşeron işçinin parası devletin cepinden çıkmıyormu, birde güya ihaleyi kazanan ama hiç kimsenin bilmediği bilemediği taşeron 1 işçi den kazandığı paranıyı aracı olmadan çalışana verilse burada devlete ekstra bir yük olurmu elbette hayır burada madur olan daha doğrusu hak da denmez me ama bu işe güya aracılık edenlerin bal-kaymağı kesilmiş olur yoksa devlet zaten çok fazlasıyla bu işden zarar ediyor.

ali tektaş

22.02.2013 11:32

İnşallah .... Zor ama inşallah olur..

Osman ASİL

22.02.2013 11:40

devlet dediğin vatandaşını korur!. Taşeron işçi olayı tamamem uyduruk yandaşa para kazandırma çalışanlara da ağalık taslamasa sistemi. devletimiz bu sistemi görmedi görmek istemedi bi türlü, yargı bu olaya el atınca da evet böyle bir sorun var denilmeye başladı, sorun hep vardı yanıbaşınıdaydı, şoför, sekreter vb. zaten bu sistemde çalışıyor belkide bir yolunu bulup defalarca söylemişdir bizide kadroya alın diye, anlamadığım olay taşeron işçinin maliyeti devlete memurun maliyetiyle kıyaslandığında fark yok gibidir aradaki fark nereye gidiyor çalışanamı hayır, aracı bu işin kaymağını yiyor kısası aracıya sen çalışanla aramızdan çekil diyecek bi babayiğit aranıyor, bakalım o yiğit kim olacak.

Gökhan GÖKTÜRK

22.02.2013 11:45

İnşallah. Allah nasip eder.