Sabah 9 akşam 5 mesaisi tarih oluyor!

Devlet Personel Başkanlığı Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, kamu çalışanlarına birbirinden değişik çalışma koşulları sunmaya hazırlandıklarını açıkladı.

Sabah 9 akşam 5 mesaisi tarih oluyor!
Sabah 9 akşam 5 mesaisi tarih oluyor!
GİRİŞ 28.04.2014 07:44 GÜNCELLEME 28.04.2014 14:41
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Devlet Personel Daire Başkanlığı'nca organize edilen ve 4 gün sürecek ‘Esnek Çalışma Şekillerine İlişkin Bilgilendirme ve Değerlendirme Çalıştay'ı, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde başladı. Çalıştay'ın açılışında konuşan Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 657 sayılı Kanun'da yapılan değişiklikle, kamu kurumlarının, zamana ve mekana bağlı olmaksızın personel istihdam edebileceğinin hükme bağlandığını vurguladı. Kumbuzoğlu, ‘esnek çalışma modelleri' hakkında şunları söyledi: "Yalova Belediyesi'ni inceledik. Personelin yüzde 70'i evden çalışıyor. Belediye binasında sadece yöneticiler var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu yöntem üzerinde bir çalışma başlattı."

YARIM GÜN ÇALIŞMA İMKANI

Kumbuzoğlu, "Doğum yapan personelin 2 yıl ücretsiz izne ayrılma hakkı var. Ücret almadan evine kapanıyor. Uygulamaya koymayı planladığımız yöntemle, biz kadın çalışanlarımıza alternatif sunacağız. Diyeceğiz ki, ‘istiyorsan iki yıl ücretsiz izine ayrıl, istiyorsan haftanın yarım günü çalış yarım günü evinde ol" dedi.

'BOŞLUĞA DÜŞME' TEKLİFİ

Kumbuzoğlu ayrıca "Emekli olma aşamasında da çalışanları düşünüyoruz. Emeklilik yaşantısına geçmenin oluşturacağı boşluğu engellemek istiyoruz. Yavaş yavaş emekliliğe alışmaları için, haftada 5 gün değil de 3 gü çalışmaları ya da öğleden sonra izinli olmaları gibi bir modeli yaratacağız" diye konuştu...

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
memur Mesai
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • dursun yağlıdereli 5 yıl önce Şikayet Et
  ak parti yönetimine. -bu tip bir kesime yönelik ayrıcalıklı kararlar bu ülkeye fayda vermez zarar verir. -bu ülkede özel sektörde haftada 55 saat çalışıp mesai dahi alamayan yüzbinlerce insanı küstürür vicdanları yaralar ve oy kaybettirir. -bu tip fikirleri çıkartan kişileri partiden ihraç etmeli. -en kısa zamanda bu tip sadece memurumuza kıyak yapalım zihniyetinden vazgeçip özel sektörde ezilen yüzbinleri rahatlatmanın yolları aranmalıdır. -özel sektörde tahsili olduğu halde 1500 tl alıp cumartesi günleri dahi çalışan o kadar insan varken memurlar haline şükretmeli.
  Cevapla
 • Adnan Çatal 5 yıl önce Şikayet Et
  Hasan İnce kardeşim!. Madem memurluğa ayağını atan yatıyor diyorsun gel beraber yatalım Allahının aşkına. Bu arada ben tesisat ve kalorifer teknisyeniyim. Gel rica ediyorum beraber yatıyor muyuz kalkıyor muyuz görelim...Daha Cuma günü kafama yağan lağımlar sebebi ile bile sana hakkımı helal etmesem o veballe gidersin...
  Cevapla
 • bgungor 5 yıl önce Şikayet Et
  Hizmet i parayla alıyorsam. Çözüm bu yıllarca söyledik neyse ki akıllı biri el atmış,DEVLET vardiyeli hizmet sunabilir.kardeşim ben devletten hizmeti paramla alıyorum dimi,kapıdan adımını at para,hatta evdeki hizmet bile ücretli,su,elk,gaz,VS, neden değerli vakitlerimi neden kuyruklarda geçireyim neden iş verene gebe kalıp lütfen izin verde şu işimi yapayım deyim,özel de olsa 24 saat hizmet var ,yok pazar yok akşam oldu yarın gel ler lütfen tarih olsun, biz işte AKPARTİ'yi bu yenilikçi liklere açık olduğuğu için seçtik,yeter artık bugün git yarın geller bitsiiiiiiiiiin.
  Cevapla
 • honami 5 yıl önce Şikayet Et
  honami. POLİS 12 24 sistemde çalıştığı halde fazla görev yaptığı halde memur sınıfında değerlendiriliyor 3600 ek göstergemizi istiyoruz şu sesimizi duyun lütfen
  Cevapla
 • Hüseyin YILDIZ 5 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye Cumhuriyeti Topraklarında Birkan bey... Türkiye'de yaşıyorsunuz ama hiç bir şeyden haberiniz yok!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle