Halkbank Genel Müdürü'den 'Yıldız Holding' yorumu

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kredisini yeniden yapılandırmak için bankalarla müzakere eden Yıldız Holding'in kredisinin yönetilebilir olduğunu ve krediyle ilgili bir sorun olmadığını söyledi.

Halkbank Genel Müdürü'den 'Yıldız Holding' yorumu
Halkbank Genel Müdürü'den 'Yıldız Holding' yorumu
GİRİŞ 15.02.2018 13:42 GÜNCELLEME 16.02.2018 13:25
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Arslan açıklamayı, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 100 milyon TL nominal değerli kira sertifikası ihracı için Borsa İstanbul'da düzenlenen gong töreninde gazetecilerin sorusu üzerine yaptı.

Konuyla ilgili şirketin açıklamalarının dikkate alınmasında fayda olduğunu belirten Arslan, sözkonusu kredinin yönetilebilecek bir iş olduğunu ve endişe edecek bir durumun olmadığını kaydetti.

 

Kredi yapılandırması görüşmelerinin devam edip etmediği ile ilgili olarak da Arslan "Görüşmeler devam ediyor. Detayları arkadaşlar çalışıyor, bir konsensüs sağlandığında zannediyorum şirket tarafından bir açıklama yapılır" diye konuştu.

Yıldız Holding'in halka açık iştiraklerinden KAP'a yapılan açıklamalarda, kredi yapılandırılması konusunda bir yerel banka liderliğinde çalışmalara devam edildiği belirtilerek, geçen hafta içerisinde Yıldız Holding'in bahsi geçen kısa vadeli kredilerden 1 milyar dolar tutarındaki bir kısmını, uzun vadeli bir kredi şekline getirilmesi sürecini başarıyla tamamladığı ifade edilmişti.

ÇALIŞMA UZUN SÜRMEZ

Arslan, bankanın inceleme için anlaştığı ABD'li hukuk firmasının sağlıklı bir iletişimle çalışmalarını sürdürdüğünü, çalışmanın uzun sürmeyeceğini söyledi.

Halkbank yetkilisi Hakan Atilla bu yılın başında, ABD'nin İran'a yönelik ekonomik yaptırımlarını deldiği şüphesiyle yargılandığı davada kendisine yöneltilen altı suçlamanın beşinden suçlu bulundu.

Davanın sonucu, Halkbank davaya taraf olmasa da, ABD'nin ekonomik yaptırımlarını delen bankalara daha önce kesilen para cezaları Halkbank'ın da böyle bir ceza alabileceği endişelerini yarattı.

Halkbank geçen ay ABD'li bir hukuk firması ile anlaşarak ABD'li kurumlarla iletişime geçtiğini, ayrıca uluslararası bir inceleme firmasını bankada araştırma ve inceleme yapmak için davet ettiğini belirtmişti.

ETİKETLER
murat ülker
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • cahit57 1 yıl önce Şikayet Et
    ülker benim için bitmiştir...Reis bazı iş adamların yurt dışına para aktardığı söylemişti o kişilerden biri de yıldız holdingin sahibi ülker dir...Yakın zaman da haberlere çıktı ülkerin tüm birikimini İngiltere aktardı...
    Cevapla
  • Kanuni 1 yıl önce Şikayet Et
    Murat Ülker bu dünyaya milyonkez gelsen sana o para yeter ama sen Şok çalışanına 1700 verirsin ve adamı 8:30-21:30 calistirirsin.. Unutma ki bu dunya kimseye kalmaz.. Kimsenin hakki da kimsede kalmaz.. Calisanina 1 kurus kadar deger vermiyorsun..
    Cevapla