Dünyaca ünlü şirket Türk füzelerini tercih etti

Dünyaca ünlü havacılık şirketi Airbus, adı açıklanmayan bir ülkenin envanterinde yer alan uçağında Türk füzelerini tercih etti.

GİRİŞ 13.11.2017 13:23 GÜNCELLEME 13.11.2017 13:42

Dubai’de düzenlenen havacılık fuarına C295 nakliye uçağı ile katılan Airbus Defence ve Uzay (Airbus Defence and Space) firması beraberinde ROKETSAN ürünlerini sergiledi. Airbus fuarda C295’in silahlı İstihbarat, Keşif ve Gözetleme( C295 Armed ISR /Intelligence Surveillance & Reconnaissance) uçağı ile yerini aldı. Uçakta farklı tipte hedefler için çok geniş yelpazede ürün kullanımını öne çıkaran firma bu çerçevede ROKETSAN’ın üç ürününe yer verdi.

 

C-295’le beraber L-UMTAS anti-tank füzesi, Lazer güdümlü 2,75 inç Cirit ve Mk82 serbest düşüşlü mühimmatı akıllandıran Teber-82 lazer güdüm kiti yer aldı. Firma, ROKETSAN ile imzaladığı işbirliği çerçeve anlaşmasının benzerlerini İspanya’dan Expal, Escribano ve Equipaer, Almanya’dan of Rheinmetall, ABD’den Nobles Worldwide ve US Ordnance ile imzaladığını vurguladı.

C4 Defence'nin haberine göre, Airbus’un sergilediği uçak adı açıklanmayan bir ülkenin envanterinde yer alıyor. Uçakta Nobles Worldwide ile US Ordnance’dan tedarik edilen paraşütçü yan kapılarına monte edilmiş iki adet 12.7mm makinalı tüfek bulunuyor.

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • mahir aykut 8 ay önce Şikayet Et
  nerden nereye haydi hayırlısı daha çok güzel şeyler olacak yeterki tek yurek olalım
  Cevapla
 • Türk 8 ay önce Şikayet Et
  Bunlar teknolojiye sahip olmak için alıyor gibi
  Cevapla
 • misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Adamlar bize silah ve mühimmat vermemek için ayak direrken biz füze satışı yapıyoruz diye kendimizi kandırıyoruz.Aman ne güzel,ne güzel!
  Cevapla
 • Türk 8 ay önce Şikayet Et
  Ülke Abd gençler.
  Cevapla
 • fth23 8 ay önce Şikayet Et
  bu füzelerin bi üst modeli üretmeyene kadar satmak yanlıştır,herzaman karşındakinden daha üstün teknolojiye sahip olmak istiyorsan hemen satmayacaksın ürettiğin ürünü
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle