BİM'den flaş karar! 1 ay sonra...

Şubat ayında İran pazarını inceleme çalışmalarına başlayan BİM, bir ay sonra ardından bu ülkeye yatırım yapıp yapmama konusundaki kararını verecek.

 • GİRİŞ13.09.2017 15:09
 • GÜNCELLEME13.09.2017 15:36
BİM'den flaş karar! 1 ay sonra...

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, İran'da mağazalaşma konusundaki fizibilite çalışmalarının yaklaşık bir ay içinde tamamlanmasını beklediklerini, ardından bu ülkeye yatırım yapıp yapmama konusunda karar vereceklerini söyledi.

BİM, İran'daki yatırım potansiyelini belirlemek amacıyla icra kurulunu yetkilendirdiğini şubat ayında duyurmuş, Aykaç ise mart ayında yaptığı açıklamada, pazarı inceleme çalışmalarına başladıklarını söylemişti.

Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği'nin (GPD) toplantısında, İran'daki süreçle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Çalışmalarımızın bir ay sonra tamamlanmasını bekliyoruz. Ardından yatırım konusundaki kararımızı vereceğiz" dedi.

Aykaç, yurtdışında büyüme planları kapsamında İran dışındaki başka ülkelere yönelik de inceleme içinde olduklarını söyledi, ancak bu ülkelere ilişkin başka bir bilgi vermedi.

BİM'in mevcut durumda Türkiye'nin yanı sıra Fas ve Mısır'da operasyonları bulunuyor.

Yorumlar10

 • Libyana 6 ay önce Şikayet Et
  Libya ya gelsin büyük market az .talep çok
  Cevapla
 • gurbetçi 6 ay önce Şikayet Et
  ben fas ta bim mağazaları gördüm ve şaşırmıştım
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ali 6 ay önce Şikayet Et
  girin, dolandrıp elinizden alsınlar. operator kurduk aldılar, hava alanı kurduk aldılar, biskvui vs kurduk aldılar. vs vs. irana fabrika kurulmaz mal satılır.
  Cevapla
 • Derinuzman 6 ay önce Şikayet Et
  Bim Katara Azerbaycana Pakistana Ürdüne Ne kadar Türkiye Dostu Seveni varsa oraya gitsin. Zarar etmez
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Frk 6 ay önce Şikayet Et
  Yorum yok
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber