BİM'den flaş karar! 1 ay sonra...

Şubat ayında İran pazarını inceleme çalışmalarına başlayan BİM, bir ay sonra ardından bu ülkeye yatırım yapıp yapmama konusundaki kararını verecek.

BİM'den flaş karar! 1 ay sonra...
BİM'den flaş karar! 1 ay sonra...
GİRİŞ 13.09.2017 15:09 GÜNCELLEME 13.09.2017 15:36

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, İran'da mağazalaşma konusundaki fizibilite çalışmalarının yaklaşık bir ay içinde tamamlanmasını beklediklerini, ardından bu ülkeye yatırım yapıp yapmama konusunda karar vereceklerini söyledi.

BİM, İran'daki yatırım potansiyelini belirlemek amacıyla icra kurulunu yetkilendirdiğini şubat ayında duyurmuş, Aykaç ise mart ayında yaptığı açıklamada, pazarı inceleme çalışmalarına başladıklarını söylemişti.

Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği'nin (GPD) toplantısında, İran'daki süreçle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Çalışmalarımızın bir ay sonra tamamlanmasını bekliyoruz. Ardından yatırım konusundaki kararımızı vereceğiz" dedi.

Aykaç, yurtdışında büyüme planları kapsamında İran dışındaki başka ülkelere yönelik de inceleme içinde olduklarını söyledi, ancak bu ülkelere ilişkin başka bir bilgi vermedi.

BİM'in mevcut durumda Türkiye'nin yanı sıra Fas ve Mısır'da operasyonları bulunuyor.

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Libyana 10 ay önce Şikayet Et
  Libya ya gelsin büyük market az .talep çok
  Cevapla
 • gurbetçi 10 ay önce Şikayet Et
  ben fas ta bim mağazaları gördüm ve şaşırmıştım
  Cevapla
 • ali 10 ay önce Şikayet Et
  girin, dolandrıp elinizden alsınlar. operator kurduk aldılar, hava alanı kurduk aldılar, biskvui vs kurduk aldılar. vs vs. irana fabrika kurulmaz mal satılır.
  Cevapla
 • Derinuzman 10 ay önce Şikayet Et
  Bim Katara Azerbaycana Pakistana Ürdüne Ne kadar Türkiye Dostu Seveni varsa oraya gitsin. Zarar etmez
  Cevapla
 • Frk 10 ay önce Şikayet Et
  Yorum yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle