Jet motorlu İHA'lar yolda

İHA üreticisi BAYKAR Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar jet motorlu İHA'ların müjdesini verdi.

Jet motorlu İHA'lar yolda
Jet motorlu İHA'lar yolda
GİRİŞ 07.09.2017 17:24 GÜNCELLEME 07.09.2017 17:35

İHA üreticisi BAYKAR Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, "4.5 ton kalkış ağırlığına sahip, Bayraktar'ın 5-6 kat büyüğü, daha hızlısı, daha çok yükseğe çıkabilen modeli üzerinde çalışıyoruz." diye konuştu.

Türkiye milli silah ve savunma sistemlerinde hedef büyüttü. Jet motorlu insansız hava araçları geliyor. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasındaki en önemli adımlardan biri de milli savunma sistemleri...

TÜRKİYE SAVUNMADA HEDEF BÜYÜTTÜ

Milli savunma sistemleri içinde etkin bir rolü olan İHA'lar özellikle terörle mücadelede etkin kullanılıyor. 10-15 kadar hava aracı terör bölgelerinde görev yapıyor. Şimdi bu sistemlerin geliştirilmesi için çalışmalar hızlandı.

BAYKAR Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, insansız hava araçlarında müjdeyi verdi. İHA'dan daha büyüğü ve gelişmişi üzerinde çalıştıklarını söyleyen Selçuk Bayraktar,  "4.5 ton kalkış ağırlığına sahip, Bayraktar'ın 5-6 kat büyüğü, daha hızlısı, daha çok yükseğe çıkabilen modeli üzerinde çalışıyoruz." diye konuştu.

Şu anda Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde 30 adet Bayraktar İHA, faaliyete devam ediyor. 16 insansız silahlı Bayraktar ise teslim edilecek. Önümüzdeki dönemde bu rakamların artırılması planlanıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 85
 • ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  enişte Allah yolunu açık ede inşallah başarılarının devamını yüce rabbimden diliyorum durmak yok yola devam
  Cevapla
 • Samet 8 ay önce Şikayet Et
  Yahu chp bunada karşı çıkar ama merkezlerinden bi açıklama yapılmaz. İlginç yani. Ama böyle iyi işte,millet gerçek yüzlerini görüyor
  Cevapla
 • helal 8 ay önce Şikayet Et
  gelecekte robotlar savaşacak
  Cevapla
 • cem gülcek 8 ay önce Şikayet Et
  ALLAH Yar ve yardımcımız olsun.
  Cevapla
 • ali 8 ay önce Şikayet Et
  allah yar ve yardımcımız olsun.galipolan allahtır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle