Bankalardan bu kez de 'Ekstre' engel!

Bankalardan kredi kartı aidatını geri alacaklara kötü haber. Kredi kartı aidatlarının geçmiş yıllara ait bedellerini geri alabilmek için yargıya başvuracak tüketiciler bankalardan kredi kartı ekstrelerini istedi.

Bankalardan bu kez de 'Ekstre' engel!
Bankalardan bu kez de 'Ekstre' engel!
GİRİŞ 18.01.2013 15:27 GÜNCELLEME 18.01.2013 15:27
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bankaların yeni kart tuzağını sikayetvar.com'a şikayet eden tüketiciler "Bankaların için para kazanmanın yolu bitmiyor" dediler. Bankaların kestiği kredi kartı aidatlarını geri almak için yargıya başvuracaklara bankalar öyle bir şart sundu ki kart sahipleri şaştı kaldı. Dilekçelerine kredi kartı ekstresini de eklemek isteyen tüketicilerden bankalar ekstre başına 5 lira istedi. İşte ekstre tuzağına tüketicilerin tepkileri şöyle:

Kart Aidatını Geri Almak İsteyenden Ekstre Başına 5 TL

"Bankadan 2004 yılında kredi kartı aldım ve hala kullanıyorum. Bankayı telefonla arayıp ekstrelerimi mail hesabıma istedim göndermediler ve şubemize başvurun dediler. Geçen gün bankaya gidip kart aidatlarımı alabilmek için ekstrelerimi istedim ekstre başı 5 lira para istediler. Aynı zamanda 50 lira daha para istediler. Sonra banka görevlisi sadece son bir yılın aidatını alabilirsiniz dediler.Bu aidat ücretlerini tarafıma yatırılmasını istiyorum.Ayrıca mail adresime bu zamana kadar ki ekstrelerim neden atılmıyor merak ediyorum doğrusu."

"Bir Kağıt 5 Lira Olur Mu?"

"Ailem yaklaşık 13 yıldır kredi kartı kullanmaktadır. Geriye dönük yıllık kart aidatlarının kesildiği ayların, ekstra bilgilerini mail adresime gönderilmesini istedim. ccşubeden yapılabileceğini bildirdi. Banka şubesine gittiğimde, ilgili personel kart aidatını yasal yolla alamayacağımızı, bu yasanın Yargıtay'dan döndüğü gibi asılsız bilgiyle caydırmak istedi. Daha sonra ısrarım üzerime ekstre başına 5 lira ücret talep ettiler. Bir A4 kağıdını 5 TL'ye satan bir sektör olur mu?"

Bankanın Şarttı Şaşırttı

"Bankadan aldığım kredi kartımdan her yıl kart aidatı kesildiğini fark ettim. Aidatları geri alabilmek için yargıya başvurmak istedim ve dilekçeme koymak için kredi kartı ekstremin e -postama gönderilmesini talep etmeme rağmen orada ki görevli kesinlikle gönderemeyiz .Ancak sayfasını 5 TL ücret karşılığından verebiliriz dedi. İşte bir kart tuzağı daha."

sikayetvar.com

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
çağrı merkezi
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • mubinkoçal 7 yıl önce Şikayet Et
    banka. hiç bankaları suçlamayalım onlar kapitalist duzenın insanın parasını emen vanpirlerdır .gorevlerını yapıyorlar kimseye zoraki kredi vermiyorlar,kart ta vermıyorlar ,verdıklerı kartla da illa alışverış yap demiyorlar ,ye iç eğlen demiyorlar .senın bir dairen var daireni bir başkasına oturması için verdın kira istersen suçlumu olursun ,o faiz yuvaları da sana diyorki kart verırsem bu kadar kira alırım odemeyı kabul etmezsen alma,kredı verırsem bu kadar faiz bu kadar da masraf alırım kabul edıp alıyorsun sonra bankaları suçluyorsun acaba kart ve kredı almayanlardan ucret talep ediyorlarmı .şunu soyluyorum bankalardan kart almayın kredi kullanmayın ,bankaların kapısından içeri girmeyin sizden ucret talep ederlerse o zaman şikayet eyleyın bakara suresı 276.ayet faiz tum malı mahveder taktir sizin
    Cevapla
  • yunus doğdu 7 yıl önce Şikayet Et
    herkes bilinçlensin.... milleti faiz batağına iten bütün gelmiş geçmiş iktidarlar bu işe önlem almayarak seyirci kalarak suçludurlar..bir zamanlar sokaklarda,alışveriş merkezlerinde,apartmanların posta kutularına kart bırakarak,ferdi kredi çekmiş olana bile şurayı burayı imzala deyip sonrada o kişiye kredi kart başvuru formuda imzalatan bankalar ne yazık ki günümüzde bile hizaya getirilememiş getirilemezde çünki yeri gelir devlet de bürokraside bankalara muhtaç olabilir ve kredi alabilir bu yüzden bu sıkıntılı konu es geçilir sonra insanlara dönüp ayağınızı yorganınıza göre uzatın denilir ancak hayatında belki 5000 tl yi bile toplu görmeyen kişi kart limitinde bunu görünce bedava gibi bayram eder ne yazık ki nefsi mağlup olur...
    Cevapla