15 şehire daha hızlı tren müjdesi

TCDD Genel Müdürü Karaman, 2016'ya kadar 15 ilin daha Yüksek Hızlı Tren'den yararlanacağını, projeler tamamlandığında Türkiye'nin yarısının tren kullanacağını söyledi.

15 şehire daha hızlı tren müjdesi
15 şehire daha hızlı tren müjdesi
GİRİŞ 25.12.2012 18:41 GÜNCELLEME 26.12.2012 08:04
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Hızlı tren ağı 3 yıl içerisinde Türkiye'nin yarısını kapsayacak.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman, 2016 yılına kadar 15 ilin daha Yüksek Hızlı Trenden (YHT) yararlanacağını söyledi.

Afyonkarahisar'da açıklamalar yapan Karaman, Ankara-İzmir YHT projesi tamamlandığında Ankara ile Afyonkarahisar arasındaki yolculuk süresinin 1 saat 15 dakika olacağını anlattı.

''2016'ya kadar 15 il daha YHT'den yararlanacak ve projeler tamamlandığında Türkiye'nin yarısı tren kullanacak'' diyen Karaman, sadece YHT hatları yaparak bu hatları işletmekle kalmadıklarına ve Türkiye genelinde Cumhuriyet öncesinden kalan mirası yenilediklerine dikkati çekti.

Karaman, düzenledikleri anketin sonuçlarına göre, YHT ile seyahat edenlerin çoğunun, ''Türkiye'nin gelişmiş ülkeler arasında yerini aldığı'' görüşünü benimsediğini söyleyerek, ''YHT'nin sosyal hayatı da olumlu yönde etkilediğine tanık olduk. Zaten dünyada 8'inci, Avrupa'da 6'ncı hızlı tren ülkesiyiz. Ülkemizin hemen her yerine demiryolu hattını götüreceğiz'' diye konuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • ömürcan 6 yıl önce Şikayet Et
  bursaya tren geliyor.. merak etmeyin, en kısa zamanda samsuna da sıra gelirrrr.. hepsi bu kadar...
  Cevapla
 • mustafa ali çüngür 6 yıl önce Şikayet Et
  gurur ve heyecan verici.. yapanlardan, sebep olanlardan ALLAH razı olsun.gerçekten gurur ve heyecan verici bir tablo.süper..
  Cevapla
 • Mustafa Kemal 6 yıl önce Şikayet Et
  çorum'a ne zaman tren gelecek?. bölgenin en gelişmiş sanayisi ile çorum ankara - samsun hattı tren yolunu hakkediyor....
  Cevapla
 • mubinkoçal 6 yıl önce Şikayet Et
  yatırım. işte muhalefetle iktidarın farkı hukumet yatırım ı destekliyor muhalefet teroristlerı
  Cevapla
 • Ahmet Gül 6 yıl önce Şikayet Et
  lürfen yapılsın milleti otöbüslerden ve kazalardan kurtarın .!. biliyoruz içimizde ülkemizin gelişmesini istemiyenler var, mesela yerli yapı uydu gibi.şu yerli sanayi çarkımızı bir döndermeye başlayalım içimizdeki düşmanlar kendiliğinden kaybolacak .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle