Fabrikada çalışacak işçi bulamayınca stand açtılar

Düzce’de organize sanayi bölgesinde laminant üreten bir fabrika, işlerini büyütmek için çalışacak işçi bulamayınca şehrin ortasında kurduğu standla işçi arıyor.

Fabrikada çalışacak işçi bulamayınca stand açtılar
Fabrikada çalışacak işçi bulamayınca stand açtılar
GİRİŞ 12.08.2017 10:38 GÜNCELLEME 12.08.2017 10:38

İşçi bulabilmek için İŞKUR’dan yardım alan fabrika başvuru sayısı yetersiz gelince Düzce’de yayaların en yoğun olduğu yere stant kurdu. 

Düzce’de 1. Organize Sanayi Bölgesinde ahşap ve laminant üreten bir fabrika gelen talepleri karşılayabilmek için işlerini büyütmeye karar verdi. Yeni makinelerle makine parkını genişleten fabrikada işçi sayısı yetersiz kaldı. Bunun üzerine aradığı işçileri bulabilmek için İŞKUR’dan da yardım isteyen fabrika buna rağmen aradığı 90 kişilik işçi sayısına bir türlü ulaşamadı. Yöneticileri başvurular yetersiz gelince Düzce şehir merkezinde yayaların en yoğun bulunduğu alana stant açarak işçi aramaya başladı. Fabrikanın insan kaynakları çalışanları ve iş güvenliği uzmanlarının bulunduğu standla aradığı işçileri bulmaya çalışan fabrika, 1 hafta açık tutacağı standla ihtiyacı olan işçileri bulmaya çalışacak.

Standla ilgili bilgiler veren fabrikanın İş Güvenliği Uzmanı Aysun Çiftçi, "Geçen yıl ihracat şampiyonu olmuştuk. İşlerimiz açıldı. Fabrikamıza yeni makinalar aldık ancak çalışacak iş arkadaşları bulamadık. İş arkadaşları bulabilmek için stant açtık. İŞKUR’a başvurularımız oldu. İŞKUR’da sistemlerini kullanarak kendi bünyesindeki işsizlere ulaştı. Oradan da alım yaptık. Ancak yeterli gelmedi. Bir de Düzce’de malum fındık sezonu başladığında herkes fındığa yöneliyor. İş yerlerinde çalışacak işçi bulmakta zorluk çekiyoruz. Biz de açık olan işçi sayımızı artırabilmek için burada stant açtık. İş arayan arkadaşlarımızı standımıza bekliyoruz" dedi.

 

ETİKETLER
standi işkur
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Brevard 11 ay önce Şikayet Et
  1400 maaş 400 geri vermek kaydıyla yol yok ssk var az çorba bol ekmek
  Cevapla
 • Yusuf 11 ay önce Şikayet Et
  Asgari ücreti veriyor köle gibi çalıştırıyor sonra makine ekipman alıyor aldığın makine ekipman paraları yanında çalıştırdığın insanların hakkı ama kul hakkını kim takar deyilmi
  Cevapla
 • Özgür B.k. 11 ay önce Şikayet Et
  Sen çalıştıracağın personele asgari ücret maaş verip, hiç bir yardım, ek hak, prim, ikramiye v.s. şeklinde destek olmazsan daha çok işçi ararsın. İşe ihtiyacı olan çok insan var evet, ama insanları köle gibi kullanarak, 3 kuruş maaşa mahkum edersen 50 tane de makina alsan hiç bir işe yaramaz..
  Cevapla
 • ramazan 11 ay önce Şikayet Et
  işçi ararsa bulur köle ararsa bulamaz tabi
  Cevapla