Hat olmayan yere LNG gidiyor!

Dağıtım şirketleri, mevcut iletim sistemi ile bölgeleri dahilinde ulaşamadıkları tüketicilere, doğalgazı, LNG veya CNG olarak götürebilecek.

Hat olmayan yere LNG gidiyor!
Hat olmayan yere LNG gidiyor!
GİRİŞ 13.06.2017 09:44 GÜNCELLEME 13.06.2017 09:44

Doğalgaz dağıtım şirketleri, dağıtım bölgesi kapsamında olup iletim şebekesinin ulaşmadığı veya dağıtım şebekesi ile bir bütün oluşturacak şekilde şebeke imalatının yapılamadığı bölgelerde, kurul tarafından uygun bulunması durumunda, sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) veya sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) yöntemiyle beslenen lokal dağıtım şebekesi inşa ederek dağıtım faaliyetinde bulunabilecekler.

Ayrıca, şirketler iletim veya dağıtım sisteminden aldıkları gazı sıkılaştırarak veya sıvılaştırarak elde edecekleri CNG veya LNG'yi özel vasıtalarla taşıma faaliyeti de yürütebilecekler.

Söz konusu LNG ve CNG ile besleme yöntemi, herhangi bir şehre doğalgaz arzı sağlamak amacıyla planlanan veya yapımına başlanan doğalgaz hatlarının gecikmesi durumuyla var olan iletimin mücbir sebeplerle aksaması halinde de uygulanabilecek.

Öte yandan EPDK'nin Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, izinsiz tüplü LPG ikmali yapan bir akaryakıt şirketine 442 bin 596 para cezası kesilerek, LPG dağıtıcı lisansı iptal edildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL