14'ünde şirket kurdu 3 yılda milyoner oldu

Bela Weems, yaş gününde ailesinden araba istedi. "Kazan, kendin al" cevabını alınca hırs yaptı. Takı tasarımı şirketiyle 250 milyon $ kazandı

14'ünde şirket kurdu 3 yılda milyoner oldu
14'ünde şirket kurdu 3 yılda milyoner oldu
GİRİŞ 25.10.2013 07:01 GÜNCELLEME 25.10.2013 14:07
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Babasının verdiği harçlıklarla geçinen gencecik bir kızın 3 yıl içinde 250 milyon dolarlık iş hacmi olan bir şirketin sahibi olacağı düşüncesi inandırıcı gelmeyebilir. Ancak ABD'li Bella Weems mucizeyi gerçekleştirdi.

Her şey 3 yıl önce Bella'nın 14'üncü yaş gününde ailesinden hediye olarak araba istemesiyle başladı. Bella "Çalışıp kendin kazanarak bunu gerçekleştirmelisin" cevabını alınca iş kurmaya karar verdi. Takı tasarlama merakı olan Bella önce arkadaşlarını müşteri olarak seçti. Ardından 'Origami Owl' ismiyle kurduğu şirketle kendisi gibi mücevher tasarlayanları bir araya getirerek bir market oluşturdu. Düzenli olarak verdiği partilerde tasarladıkları takılara pazarlama imkânı bulan bireysel tasarımcılar aynı zamanda profesyonel alıcılarla da buluşma imkânı buldu.

Satışlardan alınan komisyonlara ücretli takı tasarım eğitimleri de eklenince 2011'de 280 bin dolarlık bir ciroya ulaşıldı. 2012'de kâr oranı 86 kat arttı. Şimdi ise 250 milyon dolarlık ve 25 bin bağımsız tasarımcıdan oluşan ekibin patron koltuğunda 17 yaşındaki Bella Weems oturuyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Bela Weems
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • _erkam_ 6 yıl önce Şikayet Et
  hepsi kandırmaca. eee illuminatiye hizmet edersen, 14'nde değil 7'sinde bile zengin olursun... kızın resmine dikkat edin illuminati işareti yapıyor!
  Cevapla
 • mevhibe inal 6 yıl önce Şikayet Et
  Helal kazancla... bir yerlere gelmesi güzel. Önemli olan bundan sonrası. Şöhreti hazmeder, etrafındaki yalancı dostlara kanmaz, aile kurar, parasını faydalı hayırlı işlere harcarsa....geriye dönüp baktığı günlerde mutlu, huzurlu olur.
  Cevapla
 • gündüz feneri 6 yıl önce Şikayet Et
  bizimkiler . bizim burda ise hemen alırlar yada 18 ni bekle alcam derler, hava atacakya etrafına çocuguna araba almış diye ! işte bunun içindirki bizim yeni nesilden bu kadar akıllı gençler fazla çıkmıyor çünkü herşey hazır , elini sıcak sudan soğuk suya değirmeden büyüyüp adam olup çıkıyor !
  Cevapla