Ev tipi çamaşır kurutma makinelerine AB ayarı

Ev tipi kullanım amacı dışında satılanlar da dahil olmak üzere şebeke enerjisiyle ve gazla çalışan ev tipi çamaşır kurutma ve ankastre ev tipi çamaşır kurutma makineleri, AB tüzüğüne uygun hale getirilecek.

Ev tipi çamaşır kurutma makinelerine AB ayarı
Ev tipi çamaşır kurutma makinelerine AB ayarı
GİRİŞ 17.07.2013 09:30 GÜNCELLEME 17.07.2013 09:30
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca hazırlanan "Ev Tipi Çamaşır Kurutma Makinaları ile ilgili Çevreye Duyarlı Tasarım Gereklerine Dair Tebliğ" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Tebliğle ev tipi kullanım amacı dışında satılanlar da dahil olmak üzere şebeke enerjisiyle ve gazla çalışan ev tipi çamaşır kurutma makineleri ve ankastre ev tipi çamaşır kurutma makineleri, Avrupa Birliğinin "Ev Tipi Çamaşır Kurutma Makineleri ile İlgili Çevreye Duyarlı Tasarım Gereklerine Dair Tüzüğü"ne uygun hale getirilecek. Bu düzenleme kapsamına giren ürünler, tebliğin şartlarını karşıladıklarına dair CE işaretini taşımak zorunda olacak.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Mehmet Ali Samaci 6 yıl önce Şikayet Et
    Normal sartlarda vatandasimiza bu urunleri kullanmasini tavsiye etmemeliyiz!!!. Cok elektrik harcayan bu urunlerin yaydigi nano parciciklar allerjiyi tetikliyor.
    Cevapla