'Bu sıfatı hak etmeyen tek ülke Türkiye'dir' - YAZDIR

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'yi istilacı konumuna düşürmeye çalışan ülkelere sert tepki gösterdi. Yıldırım, "Dünyada bu sıfatı hak etmeyen tek bir ülke var o da Türkiye'dir" dedi.

  • GİRİŞ13.02.2018 17:15
  • GÜNCELLEME13.02.2018 17:21

'81 il 81 Anaokulu Projesi' toplu açılış töreninde Başbakan Binali Yıldırım, "Bugün bizi istilacı diye göstermeye çalışanlar dönüp Cezayir'e, Fas'a baksınlar. Kendi dillerini bile unutturdular. Esaretle, istilayla itam edilecek dünyada tek bir ülke var o da Türkiye'dir" dedi. 

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları;

24 gün içerisinde Hatay'a gittiniz mi? Reyhanlı'ya, Hassa'ya, Kırıkhan'a, Kilis'e gittiniz mi? Orada yok olan hayatları gördünüz mü? Dünyanın barışı, huzuru için elini semaya açan o mübarek insanların üzerine roketler yağdıran, o canlara kıyanları yok sayacaksınız, görmezden geleceksiniz, başka ülkelerin başka yerde yaptıklarını sivillere katliam diye takdim edeceksiniz. Öyle şey olmaz. O teröristlerin ağa babalarına, onların omuzundan Türkiye'ye namlu doğrultanlara söylüyorum, gittiğiniz yol karanlık ve çıkmaz sokaktır. Türkiye'nin dostluğu sizin için önemliyse bir an önce bu yoldan vazgeçin. İstiklalimize karşı herhangi bir kalkışmaya asla müsamaha göstermeyiz. Bu kadar açık ve net söylüyorum. 

Biz hiçbir milleti boyunduruğumuz altına almadık, biz böyle asil bir milletiz. Bugün bizi istilacı diye göstermeye çalışanlar dönüp Cezayir'e, Fas'a baksınlar. Kendi dillerini bile unutturdular. Esaretle, istilayla itam edilecek dünyada tek bir ülke ancak bu sıfatı hak etmeyen tek bir ülke var o da Türkiye'dir.  

 

Eğitim için çocuklarımız için çok güzel bir hizmeti az sonra başlatacağız. Bu açacağımız okulun finansmanını sağlayan da büyük oğlumdur onu da zikretmeme müsaade edin.

Eğitim için hedeflerimiz var, 2019'da sabahçı öğlenci sistemini terk edeceğiz ve tek sistem yapacağız. Erzincan tekli öğretime geçti, İstanbul'da biraz işimiz var. Ankara da az da olsa toparladı ama inşallah bu hedefimizi de toparlayacağız.