Çocuk yapana özel teşvikler geliyor!

Başbakan'ın üç çocuk çağrısına rağmen nüfus artış hızı azalınca, çocuk yapanlara özel vergisel teşvik çalışması başladı

Çocuk yapana özel teşvikler geliyor!
Çocuk yapana özel teşvikler geliyor!
GİRİŞ 30.01.2013 07:56 GÜNCELLEME 30.01.2013 13:53

BaşbakanTayyip Erdoğan'ın üç çocuk çağrısına rağmen nüfus artış hızı azalınca hükümet, çocuğa teşvik formülünü devreye sokmaya karar verdi.

Türkiye'de ilk defa yaş ortalamasının 30'u geçtiğini belirten Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, çocuk yapanlara özel vergisel teşvikler üzerinde çalışacaklarını açıkladı.

Gelişmiş ülkelerin uzunca süredir çocuğa çok ciddi destekler verdiğini hatırlatan Yılmaz, "500 euronun üzerinde destek veren ülkeler var. Onu da düşünmemiz gerekiyor. Çocuk yapana teşvik üzerinde çalışmamız gerekiyor.'' dedi. Hürriyet'in haberine göre; Şu andaki sistemde de kısmen teşvik olduğunu belirten Bakan Yılmaz, ''Asgari ücrette evliyseniz belli sayıda çocuğunuz varsa vergi ödemiyorsunuz. Memurlarımızda çocukla ilgili bir miktar birşey var. Uzun vadede daha farklı şeyler tartışmalıyız. Avrupa'daki gibi daha güçlü bir sistemi tartışmalıyız" diye konuştu.

YORUMLAR 30
 • sorgunluismail 5 yıl önce Şikayet Et
  çocuk mu. ALLAH aşkına söylermisiniz çocuk teşviklerinde olsun ne olursa olsun asgari geçim indirimi çalışanlar alıyomu ? sözde alıyorlar.fakat hepside işverenin insafına kalmış.allem edip kallem edip kılıf uydurma sanatıyla cep ellezi yapılmıyormu?5 çocuk yapsakta verilen iyileştirmeler patronların cep ellezi yapma sanatlarını geliştirmeye katkıları olmayacakmı?önce bu işleri düzeltin.bekarlarda 3 çocuklularda aynı parayı parayı alıyorkar ben bu işi çözemedim vesselam
  Cevapla
 • benjamin 5 yıl önce Şikayet Et
  bu bir teşvik değil sadece sosyal bir yardım. kimse üç beş yardım için çocuk yapmaz. bunlar en fazla zaten çocuk yapmayı düşünen ailelere rahatlama yaşatır. çocuk yapmak bu kadar basit birşey değil. özellikle eğitimli insanlarda bu yardımlar hiç işe yaramaz. ismi teşvik olduğu için yazdım. bu bir teşvik değil sadece sosyal yardım. vergilerimizi bu şekilde değerlendirmesi yasal olabilir ama kendi fikrim sosyal devletin çok gereksiz olduğu. işe yarasa avrupa da yarardı.
  Cevapla
 • fatih batur 5 yıl önce Şikayet Et
  iyi fikir. bence çok iyi yaparsın gerçekten güzel fikir
  Cevapla
 • Ayse Demir 5 yıl önce Şikayet Et
  cocuk yardimi!?. acikcasi benim ödedigim vergilerle devlet evde oturan kadina cocuk yapsin diye para verecekse ben de iki dilim ve mühendislik diplomami cebime koyar evde otururum. ben de cocuk sahibi olmak istiyorum. bunun icin de calisan anneleri destekleyecek "avrupa birligine uyum yasalari" istiyorum. kres degil cocugumu en azindan iki yasina kadar kendim bakabilecegim yasal destek istiyorum! aile partisiyiz deyip aile icin lafdan baska birsey üretmemeleri, tabiri caizse üretmemek icin ayak diremeleri gercekten cok enteresan bi durum.
  Cevapla
 • ahmet mardini 5 yıl önce Şikayet Et
  3 çocuk isteniyorsa eğer.... önce alt yapısını hazırlasın devlet ekonomik olarak.sonra çocuk kolay!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle