Emniyet personeline fazla mesai ücreti

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, emniyet personeline fazla çalışma saati başına ücret ödenebilmesinin önünü açmak üzere, bakanlıkça yapılan taslak çalışmanın Maliye Bakanlığı'na gönderildiğini bildirdi.

Emniyet personeline fazla mesai ücreti
Emniyet personeline fazla mesai ücreti
GİRİŞ 24.09.2012 16:09 GÜNCELLEME 25.09.2012 14:01
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin'in yazılı soru önergesini yanıtlayan Şahin, emniyet hizmetleri sınıfı personelinin çalışma sistemlerinin, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personelinin Çalışma Saatlerine İlişkin Esaslar'da belirlendiğini anımsattı.

Görevin gerekleri, risk durumu, personel sayısı ve benzeri ölçütler gözönüne alınarak valiliklerin onayıyla farklı çalışma sistemlerinin uygulanabildiğini vurgulayan Şahin, ''8/24 çalışma sistemi uygulayan bir birimde personel haftada ortalama 40 saat çalışırken, 12/24 çalışma sistemi esasına göre çalışan personel ise haftada 60 saat çalışmaktadır'' dedi.

Şahin, emniyet hizmetleri sınıfı personeline fazla çalışma saati başına ücret ödenebilmesinin önünü açmak üzere, ilgili kanunda ifade edilen ''fazla çalışma ücreti'' ibaresinin ''güvenlik tazminatı'' şeklinde değiştirilmesi ile diğer mali hakların düzenlenmesine yönelik bakanlıkça yapılan taslak çalışmanın Maliye Bakanlığı'na gönderildiğini bildirdi.

Bakan Şahin, polis memurlarının çalışma saatlerinin iyileştirilmesi kapsamında 18 ilde başlatılan ''ergonomik vardiya sistemi''nin, personel sayısının gelişmiş ülke standartlarına ulaşmasıyla birlikte ülke genelinde uygulanmasının planlandığını kaydetti.

AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 37
 • serkan yener 7 yıl önce Şikayet Et
  askere zam yok arkadaşlar üst kademelere var. herkes askere gizli kapaklı zam yapıldı diyor hiç bir uzmançavuşa assubaya 10 senedir extradan zam yapılmadı. zam yapıldı ama amirlere üst rütbelilere. emniyet müdürleri zama alınca tüm polis teşkilatı almış olmuyor. aynen bizdede ekstradan asker zam aldı diyen varsa maaaşımı orataya koyarım. 9 seneir görevliyim daha memur zamından başka ekstra zam almadım. lütfen birbirimizi eleştirmeyelim yanlış biligilendirme oluyor. polis arkadaşlarımız var. öğretmen arkadaşlarımız var. gerçekten maaşlar fazla deil. 24 saat esasına göre çalışıyoruz ek bir ücretimiz yok 1 hafta eve gidemediğimiz oluyo bizde askeriz ama insanızda. ALLAH herkesin gönlüne göre versin.
  Cevapla
 • osman arslan 7 yıl önce Şikayet Et
  hep aynı şeyler. 10 nisanda da bakan çıktı dediki taslağı maliye ye gönderdik maliye bakanı ne dedi kimse beklentiye girmesin zam mam yok her nedense polise gelince bütçe disiplini var 10 nisanda polis bayramında askere verilen zamda bu bütçe disiplini kalkıyor yerini bir başı boşluk alıyor galiba sayın bakanın aklına gelmiyor bu bütçe disiplini
  Cevapla
 • muzaffer 7 yıl önce Şikayet Et
  dikkat dikkat.... hükümet askere zam yapacağı zaman medyaya hiç duyurmadan zamı yapıyor birkaç ay sonra zam yapıldığını duyuyoruz. polise gelince şuna zam yapılacak buna yapılacak deniyor.. maliye bakanı şahıs bütçe açığı var diye kabul etmiyor... hükümet polisle oynuyor... seçimler çok yakında...
  Cevapla
 • cihat sarıkaya 7 yıl önce Şikayet Et
  tebrizli. arkadaş 2 ay tatil diyorsunda bu 2 ay içerinde hefta sonları-resmi tatiller-15 tatil yok herhalde..40-50-60 çocuğa bakıyorsunuz..nerede tt arena stadındamı..o kadar sınıflarmı var sizin okulda..ayrıca benim 2 çocuğa bakamadığımı nereden biliyorsun..ayrıca o çocuklara bakmaktan kastın ne..sadece ders eğitimi veriyorsun değilmi..harçlığını-barınmasını-kıyafet ihtiyaçlarınımı karşılıyorsun...görevin olan işi yapıyorsun...polis arkadaşlar senin bakamadıklarına yani uyuşturucu içene-alkol kullanana-hırsızına-kaçakçısına-katiline vs vs bakarken sizin kadar sızlanmıyorlar..onların tek derdi özlük hakları..bırak bu işleri herkes işini yapsın..polisimizde - öğretmenimizde ALLAH a emanet
  Cevapla
 • osman arslan 7 yıl önce Şikayet Et
  tebrizli. sen onbeş tatili bayram tatillerini saymıyorsun galiba kardeş 10 haziranda okul kapanır 17 elülde açılyor git hesapla kaç aymıs tatil ayrıca kaç öğretmen hem sabah hem öğlen ders yapar ya sabah gider ya öğleden sonra hem senin yaptığın işle polisin yaptığı işle aynı mı ki kıyaslama yapıyorsunuz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle