Sıfır araçtaki hatayı fabrikaya kabul ettirdi!

Samsunlu işadamı, 'sıfır kilometre' otomobildeki hatayı kabul etmeyen firmaya karşı başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

Sıfır araçtaki hatayı fabrikaya kabul ettirdi!
Sıfır araçtaki hatayı fabrikaya kabul ettirdi!
GİRİŞ 18.09.2012 17:15 GÜNCELLEME 18.09.2012 17:24
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İlkadım ilçesinde elektronik büro malzemelerinin distribütörlüğünü yapan İhsan Kaptanoğlu, 4 yıl önce 57 bin liraya Wolkwagen'den 'sıfır kilometre' Passat araba aldı.

Arabaya binmeye başladıktan bir süre sonra boyasının döküldüğünü fark eden İhsan Kaptanoğlu, aracı servise götürdüğünde, boyanın dökülmesinin yollardaki çakıl taşlarından kaynaklandığı yanıtını aldı.

Problemin aracın değişik bölgelerinde devam etmesi üzerine başka servislere de aracı götürerek bilgi alan Kaptanoğlu, sorunu çözülmeyip 'kullanıcı hatası' diye geçiştirilince mahkeme yolunu tercih etti.

ASLİYE TİCARET MAHKEMESİNE DAVA AÇTI

Aracın bedelinin yüksek olması nedeniyle tüketici mahkemesi yerine Samsun Asliye Ticaret Mahkemesi'ne dava açan İhsan Kaptanoğlu, 4 yıl süren hukuk mücadelesinin ardından hem aracın bedelini hemde mahkeme giderlerini firmaya ödetmeyi başardı.

Parayı tahsil eden Kaptanoğlu, "Bana Wolkwagen servisinden problemin kullanıcı hatasından kaynaklandığı söylendi. Halbuki diğer servisler ve bilirkişi, aracımdaki boya dökülmesinin astar ile boya arasındaki uyumsuzluktan kaynaklandığını ortaya koydu.

'Her şey net' olmasına rağmen firma, niyeyse sürekli problem çıkardı. Dava bu nedenle 4 yıl sürdü. Ne işimde, ne de evimde bu yüzden 'huzur' kalmadı. Aracı o halde her gördüğümde kahroldum. Bütün işimi gücümü bıraktım, bu işle uğraştım.

Aracın bedelini ve mahkeme masraflarını sonunda firma ödedi. Ama özel avukatlar tuttuğum için 7 bin lira bana ekstra avukatlık masrafı çıktı. Sonuç her ne kadar lehime olsa da, çektiğim sıkıntı nedeniyle sevinemiyorum." dedi.

KAYNAK: CİHAN

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 1
  • Mehmet Emin 6 yıl önce Şikayet Et
    alman beyni alman birasıyla peynire dönüştü herhalde. passatların otomatik sanzımanları da mutlaka ilk üç yılda arıza veriyor! alman markalarını, mühendisliğini gözünüzde büyütmeyin, işte acınası hali ortada!
    Cevapla