Yumurtadan günde 1500 lira kazanıyor

Ordu'da kaz çiftliği kuran Niyazi Çulluk, yumurta ve kaz taleplerini karşılamaya çalışıyor. Sadece yumurtadan günde bin 500 TL kazanç sağlayan çiftlik sahibi Niyazi Çulluk, "Kaz çiftliği kurduğum için son derece memnunum. Bu işi yapmak isteyenlere de tavsiye ederim" dedi.

Yumurtadan günde 1500 lira kazanıyor
Yumurtadan günde 1500 lira kazanıyor
GİRİŞ 30.06.2019 16:29 GÜNCELLEME 01.07.2019 09:27
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

170 kazla e başlayan Çulluk, kaz yumurtalarının Ordu ve farklı illerden ilgi görmesi üzerine hayvan sayısını artırdı.

 

 

Kısa sürede Linda ve Çin ırkı kaz sayısını bin 200'e kadar çıkaran Çulluk, siparişlere yetişemiyor. Çulluk, kaz yumurtasının yanı sıra zaman zaman kazların yavru ve yetişkinlerini de satışa sunuyor. Balık çiftliğini kapattıktan sonra yeni bir iş arayışına girdiğini, kaz çiftliği hakkında internette araştırma yaptığını söyledi.

 

 

"Kars'ta kaz yetiştiriliyor da Ordu'da neden yetiştirilmesin?" diyerek yola çıktığını ve deneme amacıyla iki yıl önce kaz çiftliğini kurduğunu anlatan Çulluk, genellikle soğuk olduğu için yüksek rakımlı Akkuş ilçesini tercih ettiğini belirtti.
Kazların yumurtasını, civcivlerini ve yetişkinlerini gelen talebe göre sattıklarını belirten Çulluk, yumurtayı 15, yetişkin kazı 130, yavrularını ise 25 liradan satışa sunduklarını aktardı.

Günde ortalama 100 yumurta sattığını söyleyen Çulluk, yumurtaları işletmelerden ziyade vatandaşların aldığını ifade etti.
Çulluk, bazı vatandaşların kazları etini tüketmek, bazılarının ise evinin bahçesinde yetiştirmek için aldığını kaydederek, "Kaz çiftliği kurduğum için son derece memnunum. Bu işi yapmak isteyenlere de tavsiye ederim." dedi.
Kaz yumurtaları, yavruları ve yetişkinlerine Ordu'nun yanı sıra Türkiye'nin farklı illerinden de talep geldiği belirten Çulluk, taleplerin zaman zaman toplu sipariş şeklinde gerçekleştiğini söyledi.

Çulluk, kazların bakımlarının biraz zor olduğunu, sabahtan akşama kadar hayvanlarla ilgilendiğini anlattı.

KAZ ÇİFTLİĞİ SAYISI ARTIRILACAK
Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya da ilçede kaz çiftliği sayısını artırmaya karar verdiklerini, bunun için üreticileri teşvik ettiklerini aktardı.

Niyazi Çulluk'un çiftliğinde üretilen kaz ve yumurtalara Türkiye'nin her yerinden talep geldiğine dikkati çeken Kaya, buradaki çiftliğin devlet desteğiyle daha da büyütüleceğini kaydetti. Kaya, Akkuş'taki çiftliğin Ordu'da örnek olduğuna işaret ederek, "Şu anda kaz çiftliği kurmak isteyen birkaç üreticimiz var. İnşallah Büyükşehir Belediyemizin teşvikleriyle kentteki kaz çiftliği sayıları artırılmış olacak." diye konuştu.

Kaya, kazın pazar sorununun kesinlikle olmadığını, bu işe girecek girişimcilerin mutlaka memnun kalacağını sözlerine ekledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 49
 • AhmeT 1 ay önce Şikayet Et
  Vergi Memurlarını göreve davet ediyorum
  Cevapla
 • belde 2 ay önce Şikayet Et
  öyle yorumlar var ki adam kaz yumurtası üretmekten vazgeçecek. çalışın sizin de olsun kardeş. emek olmadan yemek yok. boş yoruma gerek yok.
  Cevapla
 • belde 4 ay önce Şikayet Et
  sanki biz her gün devlete vergi veriyoruz ya fahri arkadaş. nasıl vergiden kaçarız onun hesabını yapıyoruz genellikle. doğal olarak devlet de vergiyi kaçıramayacak yerden direk alıyor.
  Cevapla
 • belde 6 ay önce Şikayet Et
  helal sana Niyazi amca. emekliyim, yaşlıyım demiyorsun. gençlere duyurulur. çalışmak insanı genç ve dinç tutar.
  Cevapla
 • okurum 6 ay önce Şikayet Et
  yem yemiyor mu bunlar maliyeti sıfır yani buğdayın kilosu (2 tl) kaç tel yada yemin (4tl) :))
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle