Evde hazırlıyor! Kapış kapış satılıyor

Kahramanmaraş’ta haşlanmış nohut satarak geçimini sağlayan 70 yaşındaki Osman Beyitler, 25 yıldır yaptığı iş sayesinde 3 katlı ev yaptırarak 6 çocuk büyüttü.

GİRİŞ 06.11.2018 12:37 GÜNCELLEME 07.11.2018 09:42
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesine bağlı Saçaklı Zade Mahallesi’nde yaşayan Beyitler, sabahın erken saatlerinde suda beklettiği nohutları haşlayarak işine başlıyor. Ortalama 10 kilogram haşlanmış nohudu büyük bir kazana koyan Beyitler, seyyar tekerlekli aracıyla satışa çıkıyor. 

 

 

 

Özellikle okul önlerinde sattığı nohutları ise çocuklar çok beğeniyor. Nohutları isteğe göre hazırlayıp külah halinde 50 kuruştan satan Osman Beyitler, 25 yıldır yaptığı bu iş sayesinde 3 katlı ev yaptırdığını söyledi. 

 

 

İşini severek yaptığını söyleyen Osman Beyitler, “Ben 25 yıldır haşlanmış tuzlu ve biberli nohut satışı yapıyorum. Benim başka bir işim ve gelirim yok. Bu iş ile 6 çocuğumu büyütüp 3 tanesini evlendirdim ve 3 katlı ev yaptırdım. Hepsini nohut satarak yaptım. Yaz mevsiminde sabit pazarlara gidiyorum ve 3 ay buralarda satış yapıyorum. Diğer 9 ay ise özellikle okul önleri ve stadyum çevrelerinde nohutlarımı satıyorum. Yaptığım işi seviyorum” diye konuştu. 

ETİKETLER
fiyat Para kazanç
YAZDIR
YORUMLAR 28
 • Arif 5 ay önce Şikayet Et
  Aşırı hijyenden mikroplara karşı direncimiz kalmadı.Bagırsaktaki faydalı bakterileri öldürdük.Artık çamurla oynayan çocuk gördünüz mü? Çamurla oynayan çocukların zihinsel gelişimlerinin daha ileride olduğunu kaç kişi biliyor acaba?Cici temiz ÇOCUK!.
  Cevapla
 • öğretmen 5 ay önce Şikayet Et
  her öğlenarası bu amca bizim okulun önüne gelir, abur cubur sağlıksız yiyeceklere göre gayet sağlıklı...
  Cevapla
 • taşeron 5 ay önce Şikayet Et
  helal olsun dayım sana
  Cevapla
 • Degilmi. 5 ay önce Şikayet Et
  Iyide Amcacim, Belki Sedef hastaliginiz var veya diger hastaliginiz, nerede Eldiven ? Temizlik hijyen sifir. Simdi bu Avrupada bir ülkede mümkün degil. Ancak bizim burada mümkün
  Cevapla
 • Hamzaistanbul 5 ay önce Şikayet Et
  sende hemen muhalefet gibi yargılıyon Allah aşkına abur cuburda sağlık varmı soylermisin lutfen varmı
  Cevapla
 • değil 5 ay önce Şikayet Et
  marketten aldığın o kadar antin kuntin malzemeye lafın olmasın işkembene doldur bu adama laf et o kapalı paketli ürünlerin içinde ne var hangi şartlarda yapıldığını biliyormusun peki
  Cevapla
 • kuzey 5 ay önce Şikayet Et
  yallah Avrupaya o zaman
  Cevapla
 • ZEYNEP 5 ay önce Şikayet Et
  sedef bulaşıcı bir hastalık değildir.
  Cevapla
 • zeynep yıldırım 5 ay önce Şikayet Et
  nasıl yapılıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle