Bankacılık mesleğini bırakıp çiftlik kurdu!

Rize merkeze bağlı Akpınar köyünde yaşayan 28 yaşındaki üniversite mezunu Emre Yılmaz asıl mesleği olan bankacılığı bırakarak tavuk çiftliği kurdu.

Bankacılık mesleğini bırakıp çiftlik kurdu!
Bankacılık mesleğini bırakıp çiftlik kurdu!
GİRİŞ 10.06.2018 10:31 GÜNCELLEME 10.06.2018 10:31
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Arazisinin tapusunda çıkan bir sorun nedeniyle hibe alamayan fakat bunu kendisine sorun yapmadan borca girerek bin 500 kapasiteli bir tavuk çiftliği kuran Emre Yılmaz bugünlerde Rize’nin hatırı sayılır marketlerinde, çiftliğinde ürettiği yumurtalar ile raflardaki yerini aldı. Hayalini gerçekleştirdiğini dile getiren Yılmaz “Rize’de yaşıyorum ve uzun yıllar bankacılık, finans sektöründe çalıştım.

Çalışırken hep hayalimdi hayvanlarla uğraşmak, kendi köyümde bir şeyler yapmak. En azından bir şeyler üretmek, üretime katkıda bulunmak adına bir şeyler yapmak istiyordum. Nihayetinde şimdi o hayalimi kendi köyümde kurduğum bin 500 kapasiteli salma tavuk çiftliği ile gerçekleştirdim. Rize’de bir çok büyük markete toptan ve perakende yumurta satıyoruz” dedi.

İnsanların yumurtalara olan güveninin azılmasından ötürü kendisinin kurduğu çiftliği görmesiyle yumurtasına talep olduğunu dile getiren Yılmaz “Piyasada çok fazla yumurta çeşidi var. İnsanlar yumurta alırken inanamıyorlar, aslında güvenemiyorlar. Bu yumurta gerçekten doğal mı? Doğala yakın mı? Diye düşünüyor insanlar. İnsanlar burada çiftliğimizi gördükçe ürettiğimiz yumurtaları da görmüş oluyorlar. Şuan da bir sıkıntı yaşamıyoruz” şeklinde konuştu.

Bankacılık yaptığı yıllarda şuan kazandığı ücretten daha fazla kazandığını ama kendisinin hayallerinin peşinden gittiğinden ötürü mutlu olduğunu belirten 28 yaşındaki genç girişimci Yılmaz, “Bankacılıkta daha az kazanmıyordum ama her şey de para değil. İnsanın huzurlu yaşaması ve bu yolda yürümesi yaşamın altın kurallarından bir tanesi. Ben şuan daha mutluyum. Asla pişman değilim.

Pişman olduğum sadece bir nokta var keşke 5-6 yıl önce başlamış olsaydım, belki şuan da planladığım hedefe çoktan ulaşmıştım. Benim hedefim ilk etapta da daha büyüktü ama kendi imkanlarımla bu kadarını anca yapabildim. Hibe alacaktım ama bizim arsa tapusundan dolayı çıkan bir sıkıntıdan ötürü onu da alamadım. Daha büyük daha donanımlı bir tesis, kesimhanesi belki kuluçkahanesi şeklinde daha donanımlı bir tesis yaparak biraz daha geniş bir pazara, geniş bir kitleye hitap etmeyi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
çiftlik
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Ali 11 ay önce Şikayet Et
  3-5 Ay sonra batar merak etmeyin
  Cevapla
 • Eğitimci 11 ay önce Şikayet Et
  28 yaşındasın ve uzun yıllar bankacılık ve finans sektöründe çalıştım diyorsun. .Tutarsızlık var ya yinede azmetmiş sin ve başarmışsın tebrikler
  Cevapla
 • tosun 11 ay önce Şikayet Et
  insanları şehirlere yığdınız şimdi güzellemelerle köye dönsün diye uğraşıyorsunuz
  Cevapla
 • haklı 11 ay önce Şikayet Et
  DARISI 25 HAZİRAN SABAHI Muharrem inceye...
  Cevapla
 • osmanli askeri 11 ay önce Şikayet Et
  bende Almanyadan turkiyeye gelip bu isi kurmak istiyorum tavsiye edilirmi sizce?
  Cevapla
 • Selam abi 11 ay önce Şikayet Et
  en azından 3-5 yıl sonra arsası iyi prim yapar, ama mantıklı hareket et, arsayı prim yapacak yerden al
  Cevapla
 • yeniçeri 11 ay önce Şikayet Et
  Sen yeterki gel gardaş. Ülkene yatırm yapmış olursun. Ancak bu işten anlıyorsan gir, anlamıyorsan mesleğin neye yatkınsa ona yönel derim. Bu vatanın üretime ihtiyacı var seninde çorbada tuzun olsun...
  Cevapla
 • vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  almanyada boya sandığı al boyacılık yap daha iyi
  Cevapla
 • profcan 11 ay önce Şikayet Et
  neden almanyada kurmuyorsun tırsıyormusun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle