Patatesi bıraktı, günde bin 500 lira kazanıyor

Niğde'de fasulye ve patates üretimini bırakıp Genç Çiftçi Projesinden aldığı destekle 2 yıl önce çilek üretimine başlayan Elif Ünal (35), iyi para kazandıklarını söyledi.

GİRİŞ 27.05.2018 13:32 GÜNCELLEME 28.05.2018 14:10
Bu Habere 72 Yorum Yapılmış

Ulukışla ilçesi İmrahor köyünde 7 dekar alanda çilek üretimi yapan Elif Ünal, 7 ayda 30 ton çilek hasadı yapmayı planladıklarını belirtti. Ünal, "Çilekten aldığımız parayı hiçbir şeyde görmedik. Çok güzel satış yapıyoruz, fiyatı da iyi. Fasulye ektik, hiçbir şey anlayamadık. Patates ektik, hiçbir şey anlayamadık. Para etmedi. Çilek çok güzel satışı var. Günlük ortalama bin 500 TL kazanıyoruz. Çocuklarımızın geleceği için çok güzel bir yatırım. 7 dekar alanda başladığımız üretimi, seneye 14 dekara çıkarmayı hedefliyoruz diye konuştu.

 

 

 

Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Soner Kahraman, son yıllarda Niğdede çilek üretiminin arttığını söyledi. Kahraman, "Son yıllarda ilimizin Ulukışla, Altunhisar ve Çamardı ilçelerinde çilek üretimi alanlarını genişletiyoruz. Böylece ilimizin ekonomisine değer katmaktayız diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 72
 • mehmet ağa 7 ay önce Şikayet Et
  üretici kazanamıyorsa mahsül nasıl oluyorda ateş pahası oluyor bir düşünün bahçede 1 tl etmeyen mahsül nasıl oluyor da raflarda 6 tl ye satılıyor yazık bu millete birde enflasyon niye düşmüyor diye yakınıyoruz devlet bu işe el atmalı.
  Cevapla
 • muammer 7 ay önce Şikayet Et
  eee anadolu insanı işte eli öpülesi analarımız geçim için yaptıkları işler
  Cevapla
 • ANaliz 7 ay önce Şikayet Et
  devlet gübre ve tohum alanında hem destekleyici olmalı hemde düzenleyici yosa kimseye oturduğu yerden para vermemeli tamamen harekete ve üretime para vermeli.
  Cevapla
 • yerli 7 ay önce Şikayet Et
  Tarım ve Hayvancılık ne yaparsan yap müthiş para var bu devirde gıda altın asgari ücretle çalışmaktansa tarım ve hayvancılıkla uğraşırım daha iyi
  Cevapla
 • Ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  Arsam olsada diksem. Ülkeme kazanç sağlayabilsem keşke
  Cevapla
 • sinan 7 ay önce Şikayet Et
  Olur inşaallah kardeşim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle