Patatesi bıraktı, günde bin 500 lira kazanıyor

Niğde'de fasulye ve patates üretimini bırakıp Genç Çiftçi Projesinden aldığı destekle 2 yıl önce çilek üretimine başlayan Elif Ünal (35), iyi para kazandıklarını söyledi.

GİRİŞ 27.05.2018 13:32 GÜNCELLEME 28.05.2018 14:10
Bu Habere 67 Yorum Yapılmış

Ulukışla ilçesi İmrahor köyünde 7 dekar alanda çilek üretimi yapan Elif Ünal, 7 ayda 30 ton çilek hasadı yapmayı planladıklarını belirtti. Ünal, "Çilekten aldığımız parayı hiçbir şeyde görmedik. Çok güzel satış yapıyoruz, fiyatı da iyi. Fasulye ektik, hiçbir şey anlayamadık. Patates ektik, hiçbir şey anlayamadık. Para etmedi. Çilek çok güzel satışı var. Günlük ortalama bin 500 TL kazanıyoruz. Çocuklarımızın geleceği için çok güzel bir yatırım. 7 dekar alanda başladığımız üretimi, seneye 14 dekara çıkarmayı hedefliyoruz diye konuştu.

 

 

 

Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Soner Kahraman, son yıllarda Niğdede çilek üretiminin arttığını söyledi. Kahraman, "Son yıllarda ilimizin Ulukışla, Altunhisar ve Çamardı ilçelerinde çilek üretimi alanlarını genişletiyoruz. Böylece ilimizin ekonomisine değer katmaktayız diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 67
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Arsam olsada diksem. Ülkeme kazanç sağlayabilsem keşke
  Cevapla
 • Kütahya'lı 1 ay önce Şikayet Et
  Şehir hayatında yaşayıp akşama kadar o kanal senin bu kanal benim,şu gezek senin şu gezek benim,şunu alayım bunu satayımla uğraşıp kafa yiyen kadınlardan olmaktansa; bedenen yorulup kafaca dinç olmak gibi nimet varmı ???
  Cevapla
 • caxapa 1 ay önce Şikayet Et
  kadın çilek yetiştirirken çökmüş resmen, 35 yaşında diyorlar ama 50-60 gösteriyor.
  Cevapla
 • yorumcu 1 ay önce Şikayet Et
  öyle dediğin gibi değil o iş içine girde öyle görelim seni biz o işi yapanlardanız.
  Cevapla
 • İsimsiz 3 ay önce Şikayet Et
  Asgeri ücretle gecinen gençler devletten bu teyze gibi destek alıp üretim yapması lazım hem 1500 TL daha fazla kazanır sağlıkli yaşar hemde meyve sebze fiyatı düşer hemde ihracat yapariz
  Cevapla
 • alsancak 4 ay önce Şikayet Et
  hala çileğin kilosu 5 tl den aşağı değil. öyle bir masrafı da yok.
  Cevapla
 • garip 1 ay önce Şikayet Et
  yap bu işi de gör bakalım bilmeden konuşmayı çok seviyoruz.
  Cevapla
 • HaRdGaMe 1 ay önce Şikayet Et
  Diyosun? Kac dönüm cilek yetistirdin, kac sene cilek yetistirdin? Laf olsun torba dolsun. Cikariniz icin demiyeceginiz yazmayacaginiz sacmalik yok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle