Binlerce kişiye faizsiz kredi! Rekor geldi

Hükümet, küçük işletmeleri koruyan, girişimci tüccarları destekleyen, tarım sektörünü güçlendiren adımlar atarken faizsiz işletme kredisine rekor başvuru geldi.

Binlerce kişiye faizsiz kredi! Rekor geldi
Binlerce kişiye faizsiz kredi! Rekor geldi
GİRİŞ 11.03.2018 13:12 GÜNCELLEME 12.03.2018 17:47
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Türkiye genelinde 780 bin işletme sıfır faizli işletme kredisi desteğinden yararlanmak için başvurdu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü başvuruda bulunanların 460 binden fazlasının faiz desteğinden yararlanmaya hak kazandığını belirtirken, 275 bin işletmenin de kredi kullandığını açıkladı. Küçük işletmelere 10 milyar liranın üzerinde faizsiz kredi hacmi oluştu.

300 TEKNİK KOLEJ

 

Bakan Özlü, ayrıca imalat sanayiinde dijital dönüşüme ilişkin yol haritası hazırlıklarının son aşamaya geldiğini söyledi. Organize sanayi bölgelerinde mesleki eğitime yeni anlayış getirecek teknik kolejler kurulacağını belirten Bakan Özlü, "300 Organize Sanayi Bölgesi içinde 300 teknik kolej kurmayı hedefliyoruz" dedi. Bakan Özlü ayrıca, otomotiv sektörünün sanayi üretimi ve ihracat içindeki öneminin artarak devam ettiğini vurguladı.

TARIMA DESTEK YAĞACAK

Büyümeye katkı sunan Kredi Garanti Fonu benzeri kurum ve uygulamalar da devreye giriyor. İşletme bazında tarımsal teşvikler ve yeni girişim sermayesini destekleyecek yeni fonlar da hayata geçecek. Bu konuda çalışmalar başlarken, hayvancılık ve endüstriyel tarıma destek artacak.

ETİKETLER
esnaf
YAZDIR
YORUMLAR 52
 • abdullah 8 ay önce Şikayet Et
  faizsiz kredi kullananları bir inceleyin hep parasına para katan büyük firmalar var bankalar işi kendi öz firmalarına veriyor gerisi yalan
  Cevapla
 • suat 7 ay önce Şikayet Et
  ALLAH razı olsun bende aynısını yazacaktım ne yaptıysak alamadık hep hesabında para olana veriyor :(
  Cevapla
 • zmc 11 ay önce Şikayet Et
  istanbul da küçük esnafım daha 1 kuruş kimse faizsiz kredi vermedi.
  Cevapla
 • polat 7 ay önce Şikayet Et
  Amaçları zaten kredi vermek değil devlete vergi ve tüm borçları eksiksiz geciktirmeden ödetmek. Harşeyi kayıt altında tutmak. Yani kendileri için yapıyorlar sözde desteği. Küçük esnaf onların umurunda mı?
  Cevapla
 • bittik biz 9 ay önce Şikayet Et
  helal sana be.bağkur vergiler ödeyemiyoruz.Zaten kredi verseler onları kapatıcaz.Verdikleri kredidede şart bu borçlarının olmaması.
  Cevapla
 • 2018 Movies 11 ay önce Şikayet Et
  Apple Maps'ten Türkiye için yeni özellik! - TEKNOLOJİ Haberleri
  Cevapla
 • fahri 11 ay önce Şikayet Et
  iş bankası yatırım hesabı adrese tebligat ücreti diye 7. 50 tl kesti . Hakkımı helal etmiyorum.
  Cevapla
 • orhan orhan 11 ay önce Şikayet Et
  dün denizbank bankamariktem 20 tl para çekmeye çalıştım 6,50 kuruş böyle bir faiz tefecilerde bile yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle