KVK Genel Müdüründen 6 ay uzak duracak

KVK Genel Müdürü Bülent Çavuşoğlu,boşanma aşamasındaki 6 yıllık eşi Tuğçe Eyilik'in saldırgan tutum ve davranışlarını gerekçe göstererek korunma talebiyle mahkemeye başvuruda bulundu.

KVK Genel Müdüründen 6 ay uzak duracak
KVK Genel Müdüründen 6 ay uzak duracak
GİRİŞ 16.01.2013 07:31 GÜNCELLEME 16.01.2013 07:31

KVK Genel Müdürü Bülent Çavuşoğlu,korunma talebiyle mahkemeye başvuruda bulundu. Mahkeme Eyilik'e 6 ay boyunca eşinin ev ve işyerlerine yaklaşmama vezası verdi

KVK Genel Müdürü Bülent Çavuşoğlu, boşanma davası açtığı 6 yıllık eşi Tuğçe Eyilik hakkında, kendisine karşı saldırgan tutum ve davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle mahkemeden ev ve işyerine yaklaşmama kararı aldırttı.

Eyilik bu karara uymaması halinde 3 günden 10 güne kadar hapis cezası ile karşı karşıya kalacak.
Bülent Çavuşoğlu, Antalyalı işadamı Bülent Eyilik'in kızı Tuğçe Eyilik ile 2006 yılının Eylül ayında dünya evine girdi. Çiftin mutluluğu 2008 yılında oğulları ile daha da arttı. Ancak 2011 yılında Bülent Çavuşoğlu'nun Ajda Pekkan ile aşk yaşadığı yolundaki iddialar nedeniyle çift mahkemelik oldu.

'LEHİNE DELİL OLUŞTURUYOR'

Boşanma davası sürerken Çavuşoğlu korunma talebiylemahkemeye başvurdu. Çavuşoğlu, dilekçesinde eşinin gerçeğe aykırı beyanlarla dava açtığını, lehine delil yaratmak amacıyla kendine zarar verilmiş gibi gösterdiğini iddia etti.

Talebi değerlendiren İstanbul Aile Mahkemesi, 'kusurlu' Eyilik'in eşine 6 ay boyunca şiddet tehdidi veya hakaret içeren söz ve davranışlarda bulunmaması, eşinin Suadiye'deki ev, Ataşehir'deki işyerine yaklaşmaması, eşyalarına zarar vermemesi ve iletişimaraçlarıyla rahatsız etmemesi kararını verdi.

Karara uymazsa 10 gün hapis

İstanbul Aile Mahkemesi, Bülent Çavuşoğlu'nun Beykoz'daki ikametgâh ile ilgili talebini ise Tuğçe Eyilik'in burada oturduğunu belirtmesi üzerine reddetti. Mahkeme, Eyilik'in sözkonusu 'yaklaşmama' kararını ihlal etmesi halinde ise 3 günden 10 güne kadar hapisle cezalandırılacağını belirtti.

2011 yılında mahkemelik olan bir çocuk sahibi çiftin ayrılığına 'Süperstar' Ajda Pekkan'ın neden olduğu iddia edilmişti.