TÜSİAD: Beklemeye tahammülümüz kalmadı

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, ''Reform listesinde yer alanlar için artık beklemeye tahammülümüz kalmamıştır" dedi.

 TÜSİAD: Beklemeye tahammülümüz kalmadı
TÜSİAD: Beklemeye tahammülümüz kalmadı
GİRİŞ 15.10.2015 13:39 GÜNCELLEME 15.10.2015 13:39
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

 TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, "7 Haziran seçimlerinin hemen ardından da liderlerimize ve kamuoyuna bir reform listemiz olduğunu ve çok acil olduğunu hatırlatmıştık. Bugünün Türkiye’sinde ve bugünkü küresel koşullarda bu reform listesinde yer alanlar için artık beklemeye tahammülümüz kalmamıştır"dedi.

Symes konuşmasında, "Vatandaşlarımızın can güvenliğinin ve huzurun tam olarak sağlanması yönünde gerekli tüm tedbirlerin gözden geçirilmesi, olayın suçlularının bir an önce ortaya çıkarılması kamu vicdanı açısından hayati derecede önemli. Hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımızın aileleri, ne ve sevenlerine bir kez daha baş sağlığı diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum" dedi.

Cansen Başaran Symes, "Tüm Türkiye, biz bu şiddet ve terör ortamının bir an önce sona ermesini istiyoruz. Türkiye'nin içinde bulunduğu bu zor günlerde siyasi liderimizle açık diyaloğu son derece önemsiyoruz. Bu, TÜSİAD'ın her zaman benimsediği temel bir prensiptir. Açık diyaloktan hiçbir zaman vazgeçmiyoruz, vazgeçmeyeceğiz. Siyasi parti liderleriyle buluşma toplantılarına Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan dört siyasi parti liderini davet ettik. Bildiğiniz gibi 7 Haziran seçimlerinin hemen arkasından yeniden bir seçim atmosferine girdik. Ancak hatırlarsanız 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından da liderlerimize ve kamuoyuna bir reform listemiz olduğunu ve çok acil olduğunu hatırlatmıştık. Bugünün Türkiye’sinde ve bugünkü küresel koşullarda bu reform listesinde yer alanlar için artık beklemeye tahammülümüz kalmamıştır. Seçimler sonrasında süratle hükümetin kurulması ve toplum olarak ülkenin huzurunu, güvenliğini ve refahını sağlayacak reform programlarına odaklanma ihtiyacı içindeyiz, hem de acilen. Yeni seçilecek ve göreve gelecek parlamentodan toplumun haklı beklentisi budur. Ve bu görevi bu ihtiyacı karşılayacak hükumeti kurma sorumluluğu Türkiye Büyük Millet Meclisi ve siyasi partilerimizdir. Bu toplumun özgür bireyleri olarak bizlerin sorumluluğu ise oyumuzu kullanmak, sivil toplum örgütü olarak da temsil ettiğimiz kesimler adına reform ihtiyaçlarını bıkmadan, usanmadan dile getirmek ve talep etmektir. Bugünkü buluşmamız, bu sorumluluğumuzun önemli bir parçasıdır" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • xray 3 yıl önce Şikayet Et
  taşıyamacağın yükün altına girmemek gerekir.
  Cevapla
 • metin 3 yıl önce Şikayet Et
  sizin umurunuzda olan! milletti koyun gibi sağmak.
  Cevapla
 • turan 3 yıl önce Şikayet Et
  yıllarca kazıkladığınız Anadolu insanının da size artık tahammülü kalmadı.daha fazla çirkefleşmeyin.yediklerinizi bu halka hizmet ederek helal ettiriniz.yapmazsanız cehennemin dibine kadar yolunuz var
  Cevapla
 • Hasan 3 yıl önce Şikayet Et
  Hizaya çekeceğiniz,yapıp bozabileceğiniz Hükümetleri bu millet size göstermeyecektir.Artık Tahammül etmek zorundasınız hatta size edilen tahammül sınırlarını zorlamaya başladınız bile.
  Cevapla
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu halkın size olan tahammülüde yıllar önce bitti.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle