Dünya Kadın Girişimciler'ine Türk başkan

Uluslararası arenada kadın girişimcileri desteklemek amacıyla 2006 yılında Amsterdam'da açılış lansmanı yapılan ve Paris'de merkezi bulunan NEWWW Dünya Kadın Girişimciler Platformu'nda ilk kez bir Türk kadını başkanlık yapıyor.

Dünya Kadın Girişimciler'ine Türk başkan
Dünya Kadın Girişimciler'ine Türk başkan
GİRİŞ 08.05.2013 09:01 GÜNCELLEME 08.05.2013 09:02

NEWWW Dünya Kadın Girişimciler Platformu Başkanı Emel Efe Göksel, ekonomik, ticari ve dış ticaret mevzuatı hakkında kadın girişimcilerin uluslararası arenada birbirleri ile bağlantıda kalarak, yeni kapılar açmak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Dernek olarak her yıl farklı ülkelerde minimum iki toplantıyla, KOBİ kadınlarının biraraya geldiğini belirten Emel Efe Göksel şöyle devam etti: "Bu yıl Quebec ve Tunus iş kadınlarıyla buluşacağız. Bu buluşmalarda networking, iş imkanları, finansal ve hukuki konuların yanı sıra gittiğimiz ülkeye özel ticari ve kültürel özellikleri de işliyoruz. Örneğin Quebec'de, Quebec Sanayii ve Ticaret Odası nezdinde "Kadın ve Ekonomik Ferahlık" teması üzerinde konferans ve Quebec'li ekonomik liderlerle networking imkanları sağlanacak. Oturum Başkanı Desjardins, Uluslararası Hizmet Geliştirme Müdürü Bayan Pascale Drapeau tarafından yürütülecek."

Türk-Fransız Ticaret Derneği Yönetim Kurulu Üyesi de olan ve yaklaşık bir yıldan beri NEWWW Başkanlığını yürüten Emel Efe Göksel, 23-24 Mayıs'ta İstanbul Ticaret Odası nezdinde ve UTICA iş birliğiyle 'Tunus Türkiye İşbirliği Günleri'nde' Türkiye'deki girişimci iş kadınlarına Tunus ile iş yapabilme imkanlarını sunacak.