KGS'den sonra OGS'ler de kalkıyor!

Ulaştırma Bakanlığı, otoyolve köprülerdeki gişeleri HGS'ye dönüştürmek için çalışma başlattı.Bakan Binali Yıldırım, OGS'si olan vatandaşın HGS'sini evine teslim edeceklerini söyledi.

KGS'den sonra OGS'ler de kalkıyor!
KGS'den sonra OGS'ler de kalkıyor!
GİRİŞ 08.03.2013 07:23 GÜNCELLEME 08.03.2013 07:27
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Köprü ve otoyollardaki trafiği azaltmak için düğmeye basan Ulaştırma Bakanlığı, Otomatik Geçiş Sistemi'ni (OGS), Hızlı Geçiş Sistemi'ne (HGS) dönüştürmek için kolları sıvadı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "OGS'si olana bedelsiz HGS vereceğiz, bunları da eve teslim edeceğiz" dedi. İstanbul'a yapılacak 3'üncü havalimanı ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Bakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"İhale tarihi 3 Mayıs ama firmaların ilave süre talebi var. Şu ana kadar yerli-yabancı 16 firma dosya aldı. Bizim için 3 sağlam teklif yeterli. Yap-İşlet-Devret projesi olduğu için, herkes kendi hesabını yapacak." İşletme süresinin 25 yıl olacağını belirten Yıldırım, "Bu sabit olacak. Kirayı yarıştıracağız. Gözcü garantisi vereceğiz. 4-6 yıl arasında değişen yapım süresini işletmeye dahil etmedik" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 11
 • ismail aydemir 6 yıl önce Şikayet Et
  bu kadar basit.... gişe giriş çıkışlarına, kale direği gibi bi set çek.kamerayı fazlalaştır.gişeleri kaldır.çokmu zor acaba ,googledan dünyanın seyredildiği bir yüzyılda...
  Cevapla
 • salih 6 yıl önce Şikayet Et
  Yaşa padişahım. Bunlar bize ogs yerine hgs verirler aradaki depozitolarımızıda iç ederler olur biter gene kimi zengin edeceklerse şimdi derlerki bu istanbulluların meselesi eeyyyy diğer halkımız soygunun kesimimi olur herkese bir şekilde yansıyacaktır
  Cevapla
 • Yavuz Sert 6 yıl önce Şikayet Et
  HGS. OGS diye bir sistem kaç senedir kullanılıyor ve sen kalkıyorsun HGS diye birşey çıkarıyorsun. KGS'den geçiş HGS'yi çıkaranların cebini yeterince doldurmadı anlaşılan. Yahu bu arada şu kaldırım çalışmaları ne zaman başlayacak?
  Cevapla
 • orhan 6 yıl önce Şikayet Et
  HGS LER ELLERİNDE KALDI DEMEKKİ. Bu dayatmayı birilerine çıkar sağlamak için yaptıkları apayan ortada......
  Cevapla
 • METİN AKARSU 6 yıl önce Şikayet Et
  Depozitolar.... Depozitolar geri ödenmez veya HGS'lere yüklenmez ise... sosyal platformlarda taban oluşturup Tüketici Hakkım Saklı Kalmak Kaydı ile BÜYÜK BİR TOPLULUK oluşturup topluca Tüketici Hekam Heyetine... Sosyal Platformlardan takip edin lütfen.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle