Vergi borcunuz var mı? TIKLAYIN ÖĞRENİN

TC Kimlik numaranızı yazarak, Maliye Bakanlığı'na bocunuz var mı ya da yok mu anında öğrenebilirsiniz..

Vergi borcunuz var mı? TIKLAYIN ÖĞRENİN
Vergi borcunuz var mı? TIKLAYIN ÖĞRENİN
GİRİŞ 20.01.2013 13:43 GÜNCELLEME 21.01.2013 14:34

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: Gelir İdaresi Başkanlığı'nca borçlu mükelleflerimize borçlarını hatırlatıcı SMS göndermeye başlıyoruz
   
Şimşek , Antalya'daki bir otelde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen Vergi Dairesi Başkanlıkları Yıllık değerlendirme ve Hedef Toplantısı'na katıldı.

Mükelleflere yardımcı olmak, tahsilatı daha da artırmak açısından önemli çalışmalar yapıldığını anlatan Şimşek, ''Gelir İdaresi Başkanlığı'nca borçlu mükelleflerimize borçlarını hatırlatıcı SMS göndermeye başlıyoruz. Şu anda sistematik, güçlü bir şekilde bunun altyapısı oluşturuldu. Bu mesajlarda borç rakamı olmayacak, çünkü borç değişen bir kalem, daha önemlisi mahrem bir konu. Mükellefler arzuladığı zaman internet sitemizden öğrenebilecekler'' diye konuştu. Bakan Şimşek mesaj gönderilecek mükelleflerin belirlendiğini, bu yıl bu uygulamanın başlayacağını bildirdi.

''Borçlarınızı sorgulatın'' tavsiyesi

Herhangi vatandaşın Gelir İdaresi Başkanlığı'nın web sitesine kendi kimlik verileri ile girerek rahat bir şekilde borcunun olup olmadığı yönünde sorgulama yapabileceğine işaret eden Şimşek, ''Eskiden vergi dairesine gelecek, oradaki iş yoğunluğu arasında borçlarını takip edecek. Biz şimdi buna son vermiş oluyoruz. Hizmete başladığımız andan itibaren 3,5 milyon mükellefimiz sorgulama yapmış. Ben samimi bir şekilde tavsiye ediyorum'' diye konuştu.

BORCUNUZ OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENMEK AŞAĞIDAKİ EKRANA TIKLAYIN


YORUMLAR 9
 • Salih 10 ay önce Şikayet Et
  Maliye borcum
  Cevapla
 • arıf demır0glu 1 yıl önce Şikayet Et
  borcumu öğrenmek ıstıyorum
  Cevapla
 • MUSTAFA ÖZKAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Borcumu ögrenmek istiyorum
  Cevapla
 • bişar çiçek 2 yıl önce Şikayet Et
  malıye olan borcum
  Cevapla
 • mehmet karaca 5 yıl önce Şikayet Et
  teknoloji tamamda... sağolsun devletimizde çooook yanlışlıklar karışıklıklar oluyor hatayı onlar yapıyor pisliğini yada enkazı temizlemek vatandaşa kalıyor haberiniz olmadan ceza yiyorsunuz 2-3 yıl haber vermiyorlar sonra hop 100 liralık cezaya 3000 ödeyivermişsiniz... hata yapılmış mahkemedesiniz ...zaten bizdeki vergiler vergi değil haraç...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle